Aktualizacja strony została wstrzymana

Izrael daje schronienie pedofilom z USA

Jak podaje „Times of Israel” wielu pedofilów żydowskiego pochodzenia oskarżonych o takie czyny w USA schroniło się w Izraelu. Wynikać ma to z analizy Jewish Community Watch.

Na tej liście jest ponad 60 osób oskarżonych o wykorzystywanie seksualne dzieci, które uciekły do Izraela od roku 2014. Repatriacja w takich przypadkach jest bardzo trudna.

Gazeta powołuje się na śledztwo i informacje uzyskane przez amerykański kanał telewizyjny CBS News, który cytuje badania Jewish Community Watch. To amerykańska zajmująca się walką z przypadkami pedofilii w żydowskiej diasporze. Według CBS wielu z tych uciekinierów może nadal wykorzystywać dzieci, ale już w Izraelu.

Jewish Community Watch rozpoczął śledzenie oskarżonych pedofilów w 2014 roku. Zidentyfikował w sumie ponad 60 osób, które uciekły przed karą ze Stanów Zjednoczonych do Izraela. Organizacja podaje, że ta liczba może być znacznie większa.

Większość zidentyfikowanych przypadków miała miejsce zarówno w modernistycznych jak i ultraortodoksyjnych społecznościach żydowskich w Stanach Zjednoczonych. „To, co dzieje się w Kościele katolickim na całym świecie, dzieje się także w naszej społeczności” – powiedział CBS News założyciel Jewish Community Watch, Meyer Seewald.

Żydzi mogą uciekać do Izraela korzystając z tzw. prawa powrotu, zgodnie z którym każdy, kto ma żydowskie pochodzenie do drugiej linii pochodzenia może automatycznie uzyskać obywatelstwo izraelskie.

Źródło: Times of Israel

Za: Najwyższy Czas! (22/02/2020) | https://nczas.com/2020/02/22/izrael-daje-schronienie-pedofilom-z-usa/