Aktualizacja strony została wstrzymana

Groźny precedens w Szwajcarii. Sąd uznał, że polubienie zniesławiającego wpisu jest współudziałem w przestępstwie

Osoba, która polubi zniesławiający wpis na Facebooku może zostać uznana za współwinną tego przestępstwa – orzekł sąd federalny w Szwajcarii, podtrzymując wyrok wydany w tej sprawie przez sąd w Zurychu. Cenzura w mediach społecznościowych wkracza w kolejny etap

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

PAP/nczas

Za: Najwyższy Czas! (20/02/2020)

 


 

Facebook i You Tube mają zgłaszać przypadki „mowy nienawiści”. Tego chce rząd niemiecki

„Niemiecki rząd zatwierdził w środę projekt ustawy nakazujący mediom społecznościowym, takim jak Facebook czy YouTube, zgłaszanie na policję pewnych przypadków mowy nienawiści. Nowe przepisy czekają teraz na przyjęcie przez parlament”, informuje serwis niezalezna.pl.

Projekt ustawy zakłada, że firmy internetowe będą musiały oprócz natychmiastowego usunięcia z sieci „nienawistnych materiałów” także zgłaszać policji przypadki „skrajnie prawicowej propagandy”, za którą uznano: „sceny przemocy, morderstw i gwałtów”; „posty o tematyce terrorystycznej” oraz „obrazy przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci”.

Rządowe regulacje zakładają również walkę z mową nienawiści motywowaną homofobią, islamofobią i antysemityzmem. Niemieckie władze podkreślają także, że nowe przepisy ułatwią politykom, wolontariuszom i dziennikarzom „zapobieganie uzyskiwania przez inne osoby ich adresów domowych z rejestrów publicznych”.

„Prawnicy szacują, że co roku w Niemczech odnotowuje się sześciocyfrową liczbę przypadków mowy nienawiści w internecie” – pisze agencja AP, ale nie podaje konkretnej liczby.

Źródło: niezalezna.pl

TK

ZOBACZ TAKŹE:

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-02-20)

 


 

Skip to content