Afera o pączki. Kiedy częstowanie jest dobre, a kiedy złe – na przykładzie Doroty Kani

Aktualizacja: 2020-02-20 11:18 am

Prorządowa dziennikarka ze stajni Tomasza Sakiewicza, Dorota Kania omal nie poskładała się ze śmiechu, gdy dowiedziała się, że Krzysztof Bosak w tłusty czwartek będzie częstował przechodniów pączkami. Gdy okazało się, że na podobny ruch – nie po raz pierwszy – zdecydował się sztab PiS-u, zamilkła.

Kampania prezydencka nabiera tempa, a każdy z kandydatów szuka sposobu na ocieplenie wizerunku. Bosak z Konfederacji zapowiedział, że w tłusty czwartek w centrum Warszawy będzie częstował przechodniów pączkami.

Gdy informacja dotarła do Kani, ta nie omieszkała zamieścić prześmiewczego wpisu w mediach społecznościowych. „Jutro kandydat Konfederacji na prezydenta K. Bosak rozdaje pączki. To nie fejk” – napisała, dodając ironiczną emotkę.

Oczywiście nie Bosak pierwszy wpadł na taki pomysł. W poprzednich kampaniach lubowali się w tym politycy m.in. związani z obozem władzy, którego zaciekle na każdym kroku broni Kania. Ot, choćby pączkami częstował Kacper Płażyński, a Patryk Jaki smażył dla ludu kiełbasę.

Te fakty oczywiście Kani do prześmiewczej narracji nie pasowały. Jeszcze głupiej zrobiło się w momencie, gdy kilka godzin po Bosaku z pączkami na ulicę wyszła Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy. A premier Morawiecki rozdawał pączki w samolocie. Tego Kania już skomentować nie chciała i zwyczajnie zamilkła.

Sytuacja jest zatem czarno-biała – gdy na ulicy pączkami, kiełbaskami, kawą czy czymkolwiek innym częstują ludzie PiS-u, wszystko jest w najlepszym porządku. Gdy robi to polityczny przeciwnik – w tym przypadku Bosak – śmiechom nie ma końca.

Hipokryzję Kani wytknęli internauci oraz inni dziennikarze. Na żaden ze wpisów prostujących czy przypominających podobne zachowania miłującej władzy dziennikarka nie zareagowała. Znalazła natomiast czas na „podanie dalej” spreparowanego zdjęcia Bosaka z pączkami w Sejmie. Nie ma co – ubaw po pachy. Zażenowani „żartem” byli nawet potencjalni wyborcy Dudy.

Całość:  Najwyższy Czas! (20/02/2020)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112155 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]