Aktualizacja strony została wstrzymana

Ponad pół miliarda dolarów na promocję aborcji i antykoncepcji. Tak ONZ „pomaga” kobietom

Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych (UNFPA) przeznaczy około 683 milionów dolarów na „misję” świadczenia usług w zakresie „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego dla kobiet i dziewcząt na obszarach objętych kryzysami na świecie”.

Podczas tegorocznego Przeglądu Działania Humanitarnego 2020 podkreślono, że kwestia świadczenia usług „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego” w miejscach kryzysowych na świecie to jedno z najważniejszych wyzwań, przed jakim stoi dzisiaj ludzkość.

Według oenzetowskiej agendy ponad 168 milionów ludzi potrzebuje obecnie pomocy humanitarnej i przewiduje, że w tym roku konflikty i kryzysy dotkną 45 milionów kobiet, dziewcząt i młodych ludzi.

UNFPA ubolewa, że w przypadku kobiet i dziewcząt „prawa” w zakresie „zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego” często stanowią „drugorzędny priorytet” w sytuacjach kryzysowych, ale „eksperci” uważają, że nadszedł czas, by uczynić je głównym przedmiotem zainteresowania. 

– Te rodzaje usług już dawno zostały zapomniane – żalił się Arthur Erken, dyrektor Wydziału Komunikacji i Partnerstwa Strategicznego UNFPA (DCS). – Nie powinno to być odkładane na później do przemyślenia, powinno stanowić nieodłączną część naszej troski – kontynuował.

– Koncentrujemy się na kobietach i tym przez co przechodzą, ponieważ są na pierwszej linii – tłumaczyła z kolei Ann Erb Leoncavallo z UNFPA. – Próbują one dbać o swoje dzieci, zachodzą w ciążę, rodzą dzieci, są bombardowane, cierpią z powodu powodzi i innych rzeczy – przekonywała. Jej zdaniem z powodu „kryzysów” kobiety popadają w depresję i przechodzą traumę, bo mogą paść ofiarami „przemocy na tle seksulanym”.

Właśnie dlatego postanowiono przeznaczyć 683 mln dolarów UNFPA na realizację „praw kobiet w zakresie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego” w 57 krajach, z czego około 300 mln dolarów na projekty UNFPA w regionie  państw zdominowanych przez islam, m.in.: Syrii, Jemenu, Iraku i Somalii.

Aby „pomóc kobietom w uzyskaniu pomocy, walcząc z poczuciem wstydu i piętna”, UNFPA pracuje obecnie nad „bezpiecznymi przestrzeniami” dla kobiet, gdzie będą mogły odpocząć od codziennych czynności.

„Bezpieczne miejsce dla kobiet i dziewcząt” to specjalne miejsce w obozach dla uchodźców, w którym kobiety będą mogły spotkać się z innymi kobietami, dzielić się spostrzeżeniami, relaksować się i mieć bezpieczne środowisko do omawiania obaw oraz proszenia o pomoc – wyjaśnił Erken.

Dr Afrah Thabet Al-Ademi, lekarz UNFPA w Jemenie, który pracuje z kobietami  twierdzi, że edukacja ma do odegrania ważną rolę w destygmatyzacji „usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego” wśród populacji uchodźców.

Do samego Jemenu m.in. na promocję aborcji i nowoczesnej antykoncepcji, czyli sterylizacji ma trafić rekordowa kwota 100,5 miliona dolarów, najwyższa na liście podanej przez UNFPA. 

– Wiele kobiet, które nie są wykształcone, czują się ukierunkowane i odczuwają piętno mówienia o swoich potrzebach lub planowaniu rodziny – komentuje Al-Ademi.

UBFPA jest agendą oenzetowską, która w swoich raportach nie ukrywa, że  realizuje cele Agendy 2030 poprzez promocję aborcji i „nowoczesnej antykoncepcji”, czyli sterylizacji kobiet oraz mężczyzn. W ten sposób „wzmacnia się” pozycję kobiet.

Źródło: allafrica.com

AS

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Onz to ideologiczne zdegenerowana instytucja.
DNA

I takiego ONZ papież każe się nam słuchać i z nim współpracuje?
A.G.

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-02-20) | https://www.pch24.pl/ponad-pol-miliarda-dolarow-na-promocje-aborcji-i-antykoncepcji--tak-onz-pomaga-kobietom,74107,i.html

Skip to content