Bloomberg chciałby odmawiać leczenia osobom starszym czy przewlekle chorym

Aktualizacja: 2020-02-18 11:07 am

W niedawno ujawnionym nagraniu, były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, kandydujący na Prezydenta w wyborach 2020, wypowiada się na temat systemu lecznictwa w Stanach Zjednoconych, uważając że należy ograniczyć wydatki i opiekę nad starszymi ludźmi.

Nagranie z 2011 roku, które z jakichś względów ujrzało światło dopiero dzisiaj, pokazuje sposób myślenia tego żydowskiego multimiliardera, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, który rozmawiając podczas rodzinnych uroczystości pogrzebowych, stwierdza m.in. że “Koszty leczenia rosną i nikt nie chce więcej przeznaczać na to pieniędzy. Przy tym tempie system lecznictwa zbankrutuje. … Jeśli przyjdziesz do lekarza z rakiem prostaty i masz 95 lat, to powinniśmy powiedzieć: ‘Idź i ciesz się długim życiem, nie ma dla ciebie uzdrowienia, nic nie możemy zrobić. Jeśli będzie to młoda osoba, to powinniśmy coś robić. Ale teraz społeczeństwo nie jest jeszcze zdolne aby usłyszeć coś takiego.’

Wypowiedź żydowskiego “filantropa”, który tak chojnie wspiera “pro-ekologiczne” projekty, jest w sumie kwintesencją podejścia współczesnych liberalnych elit politycznych do zagadnienia życia ludzkiego, koncentrujących się po prostu na zabijaniu: dzieci nienarodzonych, osób starszych, przewlekle chorych, niezdolnych do samodzielnego życia. Jeśli temat tzw. aborcji został wprowadzony przez żydowskich aktywistów w latach 1960 (i zatwierdzony przez Sąd Najwyższy w 1973 roku), a eutanazja jest jeszcze w stanie urabiania opinii publicznej (dopuszczalna dotąd w 9 stanach), to na debatę dotyczącą obcinania kosztów leczenia osobom starszym czy przewlekle chorym, społeczeństwo nie jest “jeszcze gotowe”. Przytoczony przez Bloomberga hipotetyczny 95-letni pacjent, byłby oczywiście jedynie początkiem zmian systemowych, bo w procesie obcinania kosztów granice byłyby nieuchronnnie zmniejszane i w sumie po pewnym czasie osoby na emeryturze już kwalifikowałyby się do “programów oszczędnościowych”, tym bardziej, że w myśl biznesowego podejścia są zupełnie bezproduktywne.

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie twitter (Feb 17, 2020)
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112129 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]