Aktualizacja strony została wstrzymana

Szwedzka drużyna zagra na stadionie im. Lenina? Zaskakujący pomysł sponsora klubu

Klub Varberg BoIS, który właśnie wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwecji może zagrać na stadionie…im. Lenina. Z zaskakującym pomysłem wyszedł miejscowy miliarder, pragnący wykupić udziały w klubie.

Dotychczasowy stadion Varberga, Paskbergsvallen musi przejść gruntowną modernizację ze względu na przepisy dotyczące poziomu stadionów w pierwszoligowych klubach. By zmniejszyć koszty inwestycji, właściciel postanowił włączyć w plany modernizacyjne nazwę stadionu. Jest to powszechna w takich przypadkach praktyka.

Okazuje się, że klub unikając dodatkowych kosztów może ściągnąć na siebie dużo poważniejsze problemy. Z najpoważniejszą ofertą wyszedł dotychczas miejscowy miliarder, Lasse Didng będący też…zadeklarowanym komunistą. Wykładając pieniądze na remont stadionu, zastrzegł prawo do zmiany nazwy – nowy obiekt może już wkrótce nosić imię…Włodzimierza Lenina.

W wywiadzie dla lokalnej gazety „Hallands Nyheter” biznesmen powiedział, że nowa nazwa stadionu to nie tylko spełnienie jego marzeń, ale też chęć pomocy klubowi, którego jest wiernym kibicem w pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Diding będąc miliarderem nie zrezygnował ze swoich młodzieńczych fantazji. Wcześniej w miasteczku Varberg wybudował spa i łaźnię imienia Lenina, a jeden z hoteli nazwał „Havana” na cześć kubańskiego dyktatora, Fidela Castro.

Źródło: tvp.info

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Co na to fifa? Race na stadionach przeszkadzają a komunistyczni ludobójcy nie? Może boja się ze jak będą oponować to zostaną oskarżeni o antysemityzm?
emk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-02-11)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Dlaczego można być otwartym i zadeklarowanym komunistą, satanistą, pedałem czy nawet demokratą, a nie można być np. nazistą. Dziwny jest ten świat…

A swoją drogą, zamiłowanie do komunizmu i kultowych postaci tego ludobójczego systemu są w takich Stanach Zjednoczonych oczywistością i są propagowane przez celebrytów, miliarderów, polityków, finansistów, naukowców oraz przez… duchownych katolickich, w tym najwyższych hierarchów. Komunizm jest propagowany przez największe sieci telewizyjne i to codziennie! Np. najbardziej popularny w USA program telewizyjny o doradztwie finansowym pt Mad Money jest prowadzony przez Jima Cramera, który w studio zawsze prezentuje popiersie Lenina oraz sierp i młot. Ba, nawet jego fani zarzucają mu, że tak zakochał się w swoim idolu, że sam upodobnił się do Lenina! Ten wykształcony w Harvadzie Żyd (od strony matki i ojca, a więc nic dodać nic ująć) chwali się, że na tej uczelni wziął „siedem klas o komunizmie/marksizmie jako część mojego kierunku… i były mi one bardzo pomocne„. Nie wiadomo w czym były najbardziej pomocne – czy w manipulacji (zarzuca się mu manipulację danymi finansowymi aby oszukiwać widzów), czy w osiąganiu osobistych korzyści (czym komuniści po prostu żyli – z okradania innych), czy z różnych machinacji i przekrętów. Komuna plus żydostwo – najbardziej wybuchowa substancja, która wielokrotnie podpalała świat.

 


 

.