Stany Zjednoczone: szef policji miasta Paterson przysięgał na Koran na tle tureckiej flagi

Aktualizacja: 2020-02-10 11:03 am

Miasto Paterson w amerykańskim stanie New Jersey świętowało w minionym tygodniu zaprzysiężenie nowego szefa swojej. Został nim Ibrahim Mike Baycora. Nowy szeryf jest praktykującym muzułmaninem pochodzenia tureckiego, do czego oficjalnie i głośno się przyznaje.

Ceremonia zaprzysiężenia nowego komendanta była transmitowana przez lokalną telewizję. Oglądający ją mogli zobaczyć nieoczekiwany obraz ukazujący przysięgę Baycora z położoną lewą ręką na Koranie.

Ceremonia w ratuszu odbyła się w sali, w której flaga turecka zajmowała centralne miejsce, pośrodku flag amerykańskich. Uczestniczył w niej imam, który z trybuny odmówił muzułmańskie modły.

Burmistrz miasta Andre Sayegh powiedział do nowego dowódcy policjantów kilka słów po turecku, a następnie stwierdził po angielsku, że Baycora „będzie pierwszym w historii Stanów Zjednoczonych tureckim szefem policji”.

Ratusz stara się ukazywać to wydarzenie jako amerykański sukces wielokulturowości.

FLC

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

ps. JP II był po prostu jako człowiek dobrze wychowany i delikatny, nie chciał nikogo urazić.
PI Grembowicz

Nie oburzajcie się św. Jan Paweł II całował rzeczoną księgę, więc nie ma problemu.
karmel

To jest upadek białego człowieka.
Jot

A w mieście Nowy Jork w dzielnicy Brooklyn i staten Island patrole muzułmańskie nękają mieszkańców wymuszając przestrzeganie szariatu. Bezprawnie konfiskują przechodniom alkohol i przeganiają niemuzułmanów z okolic meczetu. Mają samochody patrolowe stylizowane na samochody nowojorskiej policji. Policja nic z tym nie robi twierdząc że oni pomagają w utrzymaniu porządku.
IPhone

Napór orientu na zachód. Jankesi nie zdają sobie sprawy z tego co ich czeka. Dopóki tzw. wielokulturowość miała mniej więcej te same źródła cywilizaycyjne w europejskiej imigracji irlandczyków, włochów, polaków probelmy inetgracyjne prawie że nie istniały. Obecna polityka imigracyjna nie może już liczyć na europejczyków i przekierunkowuje się na Bliski Wschód. Orientalizacja to co całkiem inny problem. Cywililizacje bliskiego wschodu zamieną amerykę w pustynię. Daję ameryce nie więcej niż trzy pokolenia. Stare polskie powiedzenia głosi: “Z kim przystajesz takim się stajesz”.
Krzysiek

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112021 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]