Auschwitz był „polskim obozem więziennym”? Skandaliczna manipulacja „New York Post”

Amerykański portal „New York Post” opublikował historie byłych więźniów Auschwitz, którzy mieszkają w USA. W tekście nazwano niemiecki obóz koncentracyjny „polskim obozem więziennym”. Po reakcji Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu nieprawidłowe określenie zostało zmienione.

W artykule możemy przeczytać historię trzech kobiet, które były więźniarkami KL Auschwitz. Jedna z nich, 94-letnia, jak czytamy, cierpi na demencję i nie poznaje miejsc, w których się znajduje.

„Ale kiedy mieszkanka Upper East Side zobaczyła ogrodzenia z drutu kolczastego w polskim obozie więziennym, który odwiedziła w zeszłym miesiącu, odzyskała jasność umysłu: nie miała wątpliwości, gdzie jest. To jest Auschwitz – powiedziała”, relacjonuje „New York Post”.

Przeciwko temu skandalicznemu stwierdzeniu zaprotestowali przedstawiciele Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, którzy zażądali od „New York Post” sprostowania. Po interwencji błędy zapis został zmieniony.

źródło: polskieradio24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-02-09) | https://www.pch24.pl/auschwitz-byl-polskim-obozem-wieziennym--skandaliczna-manipulacja-new-york-post,73883,i.html

Skip to content