Auschwitz był „polskim obozem więziennym”? Skandaliczna manipulacja „New York Post”

Aktualizacja: 2020-02-9 3:07 pm

Amerykański portal „New York Post” opublikował historie byłych więźniów Auschwitz, którzy mieszkają w USA. W tekście nazwano niemiecki obóz koncentracyjny „polskim obozem więziennym”. Po reakcji Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu nieprawidłowe określenie zostało zmienione.

W artykule możemy przeczytać historię trzech kobiet, które były więźniarkami KL Auschwitz. Jedna z nich, 94-letnia, jak czytamy, cierpi na demencję i nie poznaje miejsc, w których się znajduje.

„Ale kiedy mieszkanka Upper East Side zobaczyła ogrodzenia z drutu kolczastego w polskim obozie więziennym, który odwiedziła w zeszłym miesiącu, odzyskała jasność umysłu: nie miała wątpliwości, gdzie jest. To jest Auschwitz – powiedziała”, relacjonuje „New York Post”.

Przeciwko temu skandalicznemu stwierdzeniu zaprotestowali przedstawiciele Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, którzy zażądali od „New York Post” sprostowania. Po interwencji błędy zapis został zmieniony.

źródło: polskieradio24.pl

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=112011 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]