Aktualizacja strony została wstrzymana

Izrael zniszczył sieć wodną w palestyńskiej wiosce

Izraelskie wojsko zniszczyło sieć wodną w palestyńskiej wiosce Bardala w okupowanej dolinie Jordanu.

Dolina Jordanu znajduje się na terenach palestyńskich, od 52 lat okupowanych przez Izrael. W 2019 roku premier Benjamin Netanjahu zapowiedział, że anektuje rejon Morza Martwego.

Według zastępcy szefa rady wioski Bardala, Ziyada Sawafty, siły okupacyjne niszczą sieci wodne zaopatrujące pola uprawne wsi.

Sawafta dodał, że wioska cierpi z powodu poważnego niedoboru wody od siedmiu lat. Zaznacza, że ”‹”‹potrzebuje 240 litrów sześciennych na godzinę, a Izrael dostarcza tylko 100. Fakt ten ma negatywny wpływ na gospodarstwa i dochody lokalnych rodzin uzależnionych od rolnictwa.
Plan bliskowschodni

Prezydent Trump w ogłoszonym pod koniec stycznia br. planie pokojowym dla Bliskiego Wschodu wzywa do utworzenia dwóch oddzielnych państw – Izraela i Palestyny. Palestyńską stolicą miałoby być miasteczko Abu Dis, leżące 1,6 km od Jerozolimy Wschodniej.

Izrael uzyskałby pełną suwerenność nad żydowskimi osiedlami na Zachodnim Brzegu Jordanu. Projekt zakłada też zamrożenie na cztery lata żydowskiego osadnictwa na palestyńskich terenach administrowanych obecnie przez Izrael, a także całkowitą demilitaryzację Palestyńczyków.

Autonomia Palestyńska poinformowała już wcześniej, że odrzuci bliskowschodni plan USA, argumentując, że w sposób nieuczciwy faworyzuje on stronę izraelską.

Źródło: middleeastmonitor.com || NCzas.com

 

Za: Najwyższy Czas! (08/02/2020) | https://nczas.com/2020/02/08/izrael-zniszczyl-siec-wodna-w-palestynskiej-wiosce-foto/ | Izrael zniszczył sieć wodnÄ… w palestyńskiej wiosce [FOTO]

Skip to content