Aktualizacja strony została wstrzymana

Andrzej Duda: poważnie rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich

Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” prezydent Andrzej Duda, zapytany, czy podpisałby ustawę o legalizacji związków partnerskich.

Prezydent wskazał, że rozważyłby podpisanie takiej ustawy, gdyby dotyczyła ona wszystkich osób żyjących w tzw. związkach nieformalnych. Podkreślił, że osobiście ma kontakt z osobami LGBT.

Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację seksualną niż moja. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu, nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do kogokolwiek – tłumaczył prezydent.

Andrzej Duda odniósł się również do uchwał samorządów dotyczących „stref wolnych od LGBT”. Jego zdaniem w przypadku tego typu inicjatyw „nie mamy do czynienia z łamaniem praw człowieka”. – Twórcy tych uchwał podkreślają, że nie są one podejmowane przeciwko ludziom, ale są skierowane przeciwko konkretnej ideologii. Ja jednak takich uchwał bym nie popierał – zapewnił prezydent.

Źródło: tygodnik „Wprost”

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Nigdy pod i pad nie dostaną mojego głosu i od mojej rodziny. To przebierancy.
Kuchnia rozpalo

PREZYDENCIE nie idź tą drogą
niecierpliwa 63

W demokracji nie ma czegoś takiego jak „prezydent wszystkich Polaków”. W demokracji prezydent jest przedstawicielem swoich wyborców. Gdyby po wyborach realizował odmienny program, to znaczy że okazałby się oszustem wobec swoich wyborców. Zresztą, niemożliwe jest być prezydentem wszystkich choćby dlatego, bo wszystkich nie da się zadowolić.
@Mateusz

Oni chyba nigdy się nie nauczą, że w ten sposób mogą tylko stracić, a nie zyskać. To ma być sposób na odebranie głosów Biedroniowi i wygranie wyborów? No to je właśnie wygraliście…
Bondaree

erozja moralna
antylewus

Panie prezydencie Duda takimi wypowiedziami jak ta,nie zyska pan poparcia na Lewicy,a straci je pan u swoich Prawicowych wyborców… PiS stracił juz Senat..co bylo moim zdaniem ostrzezeniem od Boga,ze zle postepujecie…jak tak dalej prezydent bedzie głosił to straciciei prezydenta…a wtedy koniec dobrej zmiany!!!
artiols

„…jestem często odwiedzany przez osoby które mają inną orientację seksualną niż moja…” – a skąd on o tym wie? Jak do mnie ktoś przychodzi w odwiedziny, to mi nie opowiada jakie ma preferencje seksualne, ani ja nie pytam. Czyżby Pan Prezydent miał inne obyczaje?
Zbygniew

powolutku, powolutku aby żaba się nie zorientowała. Panie Duda bój się Boga.
Rocky

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-02-03) | https://www.pch24.pl/andrzej-duda--powaznie-rozwazylbym-podpisanie-ustawy-o-zwiazkach-partnerskich,73746,i.html

Skip to content