Aktualizacja strony została wstrzymana

Europa pobiła niechlubny rekord. Ponad 3 tysiące ataków na kościoły, szkoły i cmentarze

„Wzrasta liczba ataków antychrześcijańskich w Europie”, czytamy w raporcie amerykańskiego Instytutu Gatestone. Z danych zgromadzonych w dokumencie wynika, że rok 2019 był pod tym względem rekordowy. W krajach Europy Zachodniej około 3 tys. chrześcijańskich kościołów, szkół i cmentarzy zostało sprofanowanych, zdewastowanych lub splądrowanych.

Autorzy raportu przeanalizowali dane pochodzące z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch i Hiszpanii. Z dokumentu wynika, że przestępczość antychrześcijańska jest najbardziej rozpowszechniona we Francji. Kościoły, szkoły i cmentarze są tam niszczone lub bezczeszczone średnio trzy razy dziennie.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wskazuje w rozmowie z Radiem Maryja, że te dane potwierdzają, iż w Europie panuje „Chrystianofobia”.

Mamy wiele środowisk, które wymazują chrześcijaństwo, począwszy od języka – proszę zobaczyć, że w wielu szkołach w wielu krajach nie usłyszymy o Świętach Bożego Narodzenia, tylko o przerwie zimowej. W wielu miejscach na świecie nie możemy nawet kupić kartki z elementami świątecznymi, religijnymi. W szkołach nie robi się choinek, szopek, żeby nie ranić mniejszości religijnych. To są właśnie te problemy, które potem się przejawiają w tym, że człowiek, który wyrzeka się swojej religii, traci szacunek w oczach np. muzułmanów. Oni nie będą nas szanować, jeśli my nie potrafimy uszanować swojej religii – tłumaczy ks. prof. Waldemar Cisło.

Instytut Gatestone został założony w 2008 roku w Nowym Jorku. W jego władzach zasiadał m.in. były amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.

źródło: radiomaryja.pl, Radio Maryja

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-02-01) | https://www.pch24.pl/europa-pobila-niechlubny-rekord--ponad-3-tysiace-atakow-na-koscioly--szkoly-i-cmentarze,73721,i.html

Skip to content