Europa pobiła niechlubny rekord. Ponad 3 tysiące ataków na kościoły, szkoły i cmentarze

Aktualizacja: 2020-02-1 2:20 pm

„Wzrasta liczba ataków antychrześcijańskich w Europie”, czytamy w raporcie amerykańskiego Instytutu Gatestone. Z danych zgromadzonych w dokumencie wynika, że rok 2019 był pod tym względem rekordowy. W krajach Europy Zachodniej około 3 tys. chrześcijańskich kościołów, szkół i cmentarzy zostało sprofanowanych, zdewastowanych lub splądrowanych.

Autorzy raportu przeanalizowali dane pochodzące z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Irlandii, Włoch i Hiszpanii. Z dokumentu wynika, że przestępczość antychrześcijańska jest najbardziej rozpowszechniona we Francji. Kościoły, szkoły i cmentarze są tam niszczone lub bezczeszczone średnio trzy razy dziennie.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wskazuje w rozmowie z Radiem Maryja, że te dane potwierdzają, iż w Europie panuje „Chrystianofobia”.

Mamy wiele środowisk, które wymazują chrześcijaństwo, począwszy od języka – proszę zobaczyć, że w wielu szkołach w wielu krajach nie usłyszymy o Świętach Bożego Narodzenia, tylko o przerwie zimowej. W wielu miejscach na świecie nie możemy nawet kupić kartki z elementami świątecznymi, religijnymi. W szkołach nie robi się choinek, szopek, żeby nie ranić mniejszości religijnych. To są właśnie te problemy, które potem się przejawiają w tym, że człowiek, który wyrzeka się swojej religii, traci szacunek w oczach np. muzułmanów. Oni nie będą nas szanować, jeśli my nie potrafimy uszanować swojej religii – tłumaczy ks. prof. Waldemar Cisło.

Instytut Gatestone został założony w 2008 roku w Nowym Jorku. W jego władzach zasiadał m.in. były amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.

źródło: radiomaryja.pl, Radio Maryja

TK

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111894 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]