Temat wypracowania w szkole w Chicago: „Udział Polaków w Holokauście”

Aktualizacja: 2020-01-31 12:26 pm

Moja córka w chicagowskiej szkole, miała zaproponowany temat „udział Polaków w Holokauście” – tak, tak. Napisała o konferencji w Èvian, statku St. Louis – bierność Zachodu. O Źegocie, Pileckim i swojej prababci, która ratowała Żydów w W-wa. Efekt? Dostała najniższą ocenę – informuje na Twitterze Arkadiusz Cimoch, przewodniczący Koła Chicago Związku Źołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Informację podał na wieść o przyjęciu przez Izbę Reprezentantów ustawy 943, której celem jest wprowadzenie edukacji o Holokauście do wszystkich amerykańskich szkół.

Mój komentarz: Trwa żydowska operacja propagandowa, której celem jest wmówienie światu, że II wojna światowa była wojną z Żydami prowadzoną przez „nazistów i ich kolaborantów”. W tej narracji nie ma miejsca na inne ofiary niż Żydzi, dlatego tak usilnie zabiega się o odebranie Polakom statusu ofiary. W tej narracji nie ma też miejsca na Żydów kolaborujących z Niemcami, bo ofiary muszą być czyste jak łza. W tej narracji obarcza się Polskę i Polaków odpowiedzialnością za ludobójstwo na Żydach, bo jeśli Polacy nie trafią do kategorii „naziści i ich kolaboranci”, to cała narracja rozłazi się w szwach. Fakty nie mają tu żadnego znaczenia. Córka Arkadiusza Cimocha dostała słabą ocenę ponieważ napisała o faktach, czyli o tym, że Polacy ratowali Żydów. A to nie pasuje do żydowskiej opowieści o Holokauście, w której obowiązuje zasada, że jeśli powie się o Polakach coś dobrego, to natychmiast trzeba to przykryć czymś złym.

[Jacek Międlar]

Źródło informacji: Twitter

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111880 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]