Terlikowski w rocznicę wyzwolenia Auschwitz: „Nie tylko Niemcy byli do tego zdolni. My też jesteśmy”

W związku z przypadającą dziś 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, głos zabrał Tomasz Terlikowski. Publicysta swoim stwierdzeniem oburzył internautów.

„Myśląc o Auschwitz warto pamiętać, że to nie jest tak, że tylko oni, mityczni naziści, Niemcy byli do tego zdolni. My też jesteśmy. Dzisiaj i teraz. Wcale nie jesteśmy lepsi” – napisał w mediach społecznościowych Terlikowski.

Wpis spotkał się z ogromną krytyką. Redakcyjnemu koledze z „Do Rzeczy” odpowiedział m.in. Wojciech Wybranowski.

„Tomku, będę wdzięczny za info kiedy to Polacy zgotowali innym (nacjom, mniejszościom) taki los jak owi „mityczni, naziści, Niemcy” – napisał.

 

„Posiada Pan tak złe zdanie o sobie? Dobrze się Pan zastanowił co Pan pisze?” – skomentował z kolej Piotr Woyciechowski, były prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

W podobnym tonie odniosło się wielu innych publicystów oraz internautów.

Po kilku godzinach do sprawy raz jeszcze odniósł się Terlikowski. Odpowiedział na krytykę w stosunku do swojej osoby.

„Jestem w szoku. Okazało się, że oskarżam naród polski, ulegam pedagogice wstydu, zapominam kto był katem Aa kto ofiarą. Cieszę się, że mamy samych świętych. Ja taki nie jestem” – stwierdził.

„W takim razie wystarczylo napisac „ja”. Nie „my”. Nie mam poczucia winy za gehennę, którą Niemcy i Rosjanie wyrządzili innym narodom. Więcej – moi bliscy byli wśród ofiar. I będąc złym, słabym , nie czuję się aż na tyle złym, by uważać, że byłbym w stanie dopuścić się takiego zła” – odpowiedział kolejny raz Wybranowski.

Za: Najwyższy Czas! (27/01/2020) – [Org. tytuł: «Terlikowski podpalił Twittera w rocznicę wyzwolenia Auschwitz. „Nie tylko Niemcy byli do tego zdolni. My też jesteśmy”»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Padają słowa, że wypowiedź p. Terlikowskiego jest po prostu wstrętnym antypolonizmem. I słusznie. My oprócz tego uważamy, że jest to spowodowane powolnym i coraz bardziej postępującym wypaczeniem umysłowym tego redaktora, znanego z judaizowania polskich katolików. Dziś oskarżył wszystkich Polaków, jutro doda, że tzw. holokaust to efekt chrześcijaństwa, a dokładnie – katolicyzmu. Bo tak od lat głoszą jego duchowi przywódcy.

 


 

Skip to content