Prezydent w KL Auschwitz: fałszowanie historii II WŚ to bezczeszczenie pamięci ofiar!

– My, w Polsce dobrze znamy prawdę o tym, co tutaj się działo, bo opowiadali nam o tym rodacy, którym Niemcy wytatuowali obozowe numery – powiedział prezydent Andrzej Duda, przemawiając podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu KL Auschwitz.  

Składam hołd wszystkim zamordowanym – powiedział Andrzej Duda. Prezydent w zdecydowany sposób odniósł się do prób fałszowania historii i przypisywania Polakom współodpowiedzialności za niemieckie zbrodnie w trakcie II wojny światowej.

Rzeczpospolita pierwsza stała się celem agresji nazistowskich Niemiec; stworzyła największy w Europie konspiracyjny ruch oporu przeciwko III Rzeszy a nasi żołnierze walczyli z Niemcami na wszystkich frontach II wojny światowej – powiedział Duda. Prezydent przypomniał też liczbę ofiar, dodając, że nigdy dotąd ani nigdzie indziej nie przeprowadzono „eksterminacji ludzi w podobny sposób”.

Składam hołd wszystkim zamordowanym – mówił prezydent. – Nie wolno nam o tym zapomnieć. Kiedy zbliżał się front, sprawcy próbowali zatrzeć ślady. To się jednak nie udało. Uratowani zostali świadkowie, których ostatnimi jesteście Wy – Czcigodni Ocaleni – dodał.

Prezydent Duda przypomniał też cierpienia, jakich w trakcie II wojny światowej doświadczyli Polacy. – My, w Polsce dobrze znamy prawdę o tym, co tutaj się działo, bo opowiadali nam o tym rodacy, którym Niemcy wytatuowali obozowe numery – powiedział. 

Tymi słowami, wygłoszonymi na terenie obozu Auschwitz prezydent Andrzej Duda odniósł się do kłamstw, jakie kilka tygodni temu wygłosił na temat Polski prezydent Rosji, Władimir Putin.

Pod koniec grudnia prezydent Rosji, negatywnie oceniając wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie wybuchu II wojny światowej, stwierdził, że przyczyną wojny nie był pakt Ribbentrop-Mołotow, lecz układ monachijski z 1938 r. Prezydent Rosji wskazywał na wykorzystanie go przez Polskę przy roszczeniach terytorialnych dotyczących Zaolzia. Przekonywał m.in., że we wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i Związek Radziecki „niczego Polsce w istocie nie odbierał”.

Putin obraził też polskiego ambasadora w Niemczech w okresie przedwojennym, Józefa Lipskiego. Nazwał go „łajdakiem i antysemicką świnią” i przypisał mu sprzyjanie Hitlerowi.

W geście protestu przeciwko słowom Putina, prezydent Duda zrezygnował z wyjazdu na obchody wyzwolenia Auschwitz z niemieckich rąk, które odbyły się w Yad Vashem. Warunkiem pojawienia się tam polskiego prezydenta była możliwość zabrania głosu. Nie wyrażono jednak na to zgody. Głos mógł tam za to zabrać rosyjski prezydent.

Źródło: wp.pl

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-01-27)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: W pełni zgadzamy się z panem Prezydentem Dudą, że „fałszowanie historii II WŚ to bezczeszczenie pamięci ofiar!„, tylko że nie tylko strona rosyjska zakłamuje historię, lecz również tzw. demokratyczny świat, który połknął syjonistyczną narrację z tzw. holokaustem jako nowym centralnym i najważniejszym wydarzeniem w historii ludzkości. Pan prezydent Duda jest niestety (raczej dobrowolnym i nieświadomym) zakładnikiem tego syjonistycznego rewizjonizmu.

 


 

Skip to content