Gorzkie słowa wdowy po ministrze Szyszko: „Pan Jacek Kurski pilnował, aby drzwi TVP były dla męża zamknięte”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uczczono pamięć byłego ministra środowiska Jana Szyszki. Konferencja zatytułowana „Oblicza ekologii” odbyła się pod patronatem TV Trwam i Radia Maryja – informuje portal wPolityce.pl.

Krystyna Szyszko, wdowa po ministrze środowiska na zorganizowanej w Toruniu konferencji poświęconej obliczom ekologii przekonywała, że największe ciosy otrzymywał od PiS. Prof. Jan Szyszko zmarł 9 października 2019 r., kilkanaście dni przed wyborami parlamentarnymi.

– Najgorsze ciosy były od swoich. Muszę o tym opowiedzieć. To jest trudne do uwierzenia. Mój mąż spotkał się z zarzutem, ty się chwalisz wiedzą, jedziesz tam, chwalisz się wiedzą i ich denerwujesz. Chodziło o Unię Europejską. Mąż to usłyszał od ważnej osoby w Prawie i Sprawiedliwości. Miał zarzut, że posługuje się wiedzą ”” mówiła Krystyna Szyszko.

Wdowa po prof. Szyszko powiedziała, że jej mąż miał zakaz występowania w publicznej telewizji.

– Do końca, tuż przed śmiercią, a przecież była kampania wyborcza. Pan Jacek Kurski pilnował, aby drzwi TVP były dla męża zamknięte. To są fakty! – stwierdziła Krystyna Szyszko.

– Widział zagrożenia dla Polski wynikające z kuriozalnej doktryny klimatycznej sprowadzającej się do limitowania emisji CO2 i handlu nimi. To on, dzięki roztropnie prowadzonym negocjacjom doprowadził do podpisania porozumienia paryskiego COP21 w 2015 roku, w którym ustalono między innymi, że w nowoczesnym procesie spalania stałych nośników energii emisja CO2 jest i może być odpowiednio pochłaniana przez racjonalnie prowadzoną gospodarkę w zakresie leśnictwa i rolnictwa ”” mówił podczas konferencji brat Andrzej Szyszko.

Andrzej Szyszko powiedział, że jego brat wiedział, jak posiadaną wiedzę z pożytkiem wykorzystywać na rzecz modernizacji Polski.

– Należał do tych nielicznych ludzi nauki, którzy pokazują, jak wiedzę wdrażać w proces modernizacji gospodarczej Polski. Uważał, że wykorzystanie własnych bogatych, różnorodnych zasobów energetycznych jest podstawą budowy niezależności i siły potencjału gospodarczego naszej ojczyzny, a co za tym idzie, ożywienia inwestycyjnego w poza konsumpcyjno-usługowym wymiarze ”” podkreślił.

[youtube =GWxTC-2buII width=”600″]

Więcej: https://wpolityce.pl/polityka/484088-wdowa-po-ministrze-szyszko-najgorsze-ciosy-byly-od-swoich

Za: magnapolonia.org (26 stycznia 2020) – [Org. tytuł: «Gorzkie słowa wdowy po ministrze Szyszko: „Najgorsze ciosy były od swoich”»]

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content