Greta Thunberg chciała kręcić film na terenie Elektrowni Bełchatów. Zdecydowana odpowiedź PGE

Aktualizacja: 2020-01-20 10:13 am

Jak informuje „Dziennik Łódzki” Greta Thunberg przy okazji wizyty w Polsce, chciała wejść na teren Elektrowni Bełchatów. Młoda Szwedka zgłosiła do Polskiej Grupy Energetycznej chęć nagrania filmu na terenie elektrowni, ale spółka Skarbu Państwa odmówiła.

Z informacji, do których dotarł „Dziennik Łódzki” wynika, że dwa tygodnie temu nastoletnia Szwedka zwróciła się do Polskiej Grupy Energetycznej z prośbą o możliwość nagrania filmu na terenie Elektrowni Bełchatów. Spółka nie wyraziła jednak na to zgody.

Gazeta podała również bardzo ciekawy szczegół dotyczący podróży Thunberg po Polsce. Młoda Szwedka dopiero przed dotarciem do określonego celu miała przesiąść się do elektrycznej Tesli, którą dotarła na taras widokowy na terenie gminy Kleszczów, gdzie nagrała film ze swoim ekologicznym przesłaniem

Dziennik informuje, że od początku wizyty młodej Szwedki w naszym kraju służby PGE sprawdzały, gdzie porusza się aktywistka, a na tarasie widokowym nad całą akcją czuwała policja.

Źródło: „Dziennik Łódzki”

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Kto ją nasłał na Polskę !!! Niech jedzie do Niemiec, tam będzie miała dużo roboty co nagrywać i pokazywać całemu światu, bo są największymi trucicielami w tym euro-kołchozie. Trzymajcie ją i jej popleczników jak najdalej od naszej kochanej Polski. Niech to dziecko podejmie i rozpocznie naukę w szkole ze swoimi rówieśnikami.
RGU

Mam propozycję dla Grety. Piękne plenery zdjęciowe położone są tuż za naszą zachodnia granicą. Cały polski przemysł górniczy nie wydobywa tyle węgla kamiennego i brunatnego, co same tylko kopalnie węgla brunatnego w Niemczech które ? co trzeba podkreślić ? kopią tylko i wyłącznie na potrzeby niemieckich elektrowni. Niemcy wycieli 12000 letni las Hambach prawie w całości, przygotowując teren pod kopalnię węgla brunatnego,największego dostawcye energii elektrycznej w Niemczech, RWE. W rezultacie, lasy Hambach skurczyły się do mniej niż 10% pierwotnej wielkości. Las Hammbach jest domem dla 142 gatunków, w tym uznanych za zagrożone. Niemal 40% energii elektrycznej w Niemczech pochodzi z elektrowni węglowych ? prawie jedna czwarta z węgla brunatnego ? co sprawia, że największy europejski truciciel emituje ponad 20% emisji gazów cieplarnianych z Unii Europejskiej, wynika z danych Eurostatu.
PM

Niech jedzie kręcić film do nowo wybudowanej w Niemczech elektrowni węglowej.
kolo

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-01-20)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111699 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]