W odmętach lewackiego szaleństwa. Brytyjski uniwersytet będzie płacił studentom za donosy o łamaniu zasad politpoprawności

Aktualizacja: 2020-01-16 2:42 pm

Brytyjski Uniwersytet Sheffield będzie płacił studentom, którzy będą donosić o złamaniu zasad politpoprawności. Donosiciele maja tropić „mikroagresję” – najnowszy wynalazek lewaków.

„Mikroagresja” ma polegać na pozornie łagodnych i neutralnych wypowiedziach, które w rzeczywistości są  obraźliwe. Studenci mają szpiegować swoich kolegów czy aby nie dopuszczają się „mikroagresji”. Za donosy maja dostawać pieniądze.

Donosiciele najpierw przejdą kurs jak prowadzić „prawidłową konwersację”. Według wicekanclerza uczelni Koena Lambertsa ma to spowodować „zmianę sposobu w jaki ludzie myślą o rasizmie”. Donosiciele maja szpiegować przez 9 godzin tygodniowo. Za każdą godzinę szpiegowania i donoszenia na kolegów mają dostawać 9,34 funta.

Uniwersytet Sheffield opracował wskazówki ilustrujące jakie zwroty mogą być uznane za „mikroagresję” i podał przykłady. Donosić się będzie gdy w rozmowie padną m.in następujące zwroty:

„Nie czyń ze wszystkiego kwestii problemu rasowego”.
„Czemu we wszystkim dopatrujesz się obrazy?”
„Skąd naprawdę jesteś?”
„Nie chcę słuchać o wakacjach w Afryce Południowej. Ona nie ma nic wspólnego z miejscem, z którego pochodzę”.

Jedna z gorliwych donosicielek – studentka z Malezji Santhana Gopalakrishnan napisała w uczelnianym biuletynie dla lewaków pochwalny artykuł na temat szpiegowania studentów.

„Tu nie chodzi o zmuszanie ludzi do milczenia. Chcemy studentom dać narzędzia do krytycznego spojrzenia na postrzeganie rasizmu w naszym społeczeństwie” – napisała. Donosicielka podała własne przykłady „mikroagresywnych zwrotów, które ją obraziły. „Naprawdę jesteś z Malezji?. Wyglądasz na Hinduskę.” „Twój angielski jest taki dobry”. „Czy u siebie macie wifi?”

Oprócz zarabiania na donosach szczególnie gorliwi będą pouczać na terenie miasteczka akademickiego i akademików jak prowadzić „prawidłową rozmowę”. Do tego mają używać zwrotów specjalnie przygotowanych przez ekspertów uczelni.

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111677 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]