Iran: Ambasador Wielkiej Brytanii aresztowany w związku z podejrzeniem organizacji antyrządowych protestów

Aktualizacja: 2020-01-11 8:03 pm

Ambasador Wielkiej Brytanii w Iranie, Rob Macaire, został aresztowany podczas sobotniego protestu w Teheranie. Informację podała związana irańskim rządem agencja Tasnim.

Macaire został wypuszczony kilka godzin później w wyniku interwencji irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W niedzielę ma być ponownie wezwany w celu przeprowadzenia dalszego dochodzenia.

Wielka Brytania zredukowała swój personel w ambasadach w Iranie i Iraku po zabójstwie przez USA gen. Sulejmaniego.

Przypomnijmy, że około tysiąca osób zgromadziło się w sobotę w Teheranie żądając ustąpienia najwyższych władz w kraju, w tym ajatollaha Chameneiego, po tym jak Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu.

Kresy.pl/english.alarabiya.net/Twitter

Za: Kresy.pl (12 stycznia 2020)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111607 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]