Aktualizacja strony została wstrzymana

„Zakaz handlu w niedziele jest antychrześcijański!” Konrad Berkowicz z Konfederacji wyjaśnia dlaczego

Według Konrada Berkowicza, zakaz handlu w niedziele jest antychrześcijański. Poseł Konfederacji podzielił się swoją refleksją na Facebooku.

Konrad Berkowicz nie pozostawia suchej nitki na jednym ze sztandarowych punktów programu Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem, zakaz handlu w niedziele jest antychrześcijański.

– Obywatel sam powinien decydować, czy kupuje, pracuje czy handluje w niedzielę. To zresztą jest też bardziej chrześcijańskie, bo opiera się na założeniu, że człowiek ma wolną wolę. Chrześcijanin sam powinien wybrać życie zgodnie ze swoimi zasadami a nie w obawie przed karą więzienia – napisał na swoim profilu na Facebooku poseł Konfederacji.

To jednak nie wszystko. Berkowicz odniósł się jeszcze bardziej do aspektu religijnego w świetle obowiązującego zakazu.

https://www.facebook.com/KonradBerkowiczPL/posts/1494480510707869

– Zakaz handlu w niedziele jest antychrześcijański! Fundamentem chrześcijaństwa jest przekonanie, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga, czyli został obdarzony wolną wolą. Pętanie ludzkiej woli jest pętaniem boskiego pierwiastka w człowieku i sprzeniewierzaniem się woli bożej. W praktyce odbiera to człowiekowi możliwość bycia dobrym. Państwowy zakaz łamania jakiegoś przykazania odbiera możliwość życia zgodnie z przykazaniem z własnej woli, możliwość WYBRANIA dobra. Dlatego np. katolik, na mocy soborowych decyzji, powinien bronić rozdziału Kościoła od państwa, a ograniczać czyjąś wolność może tylko wówczas, gdy ktoś chce ograniczać wolność innym – dodał poseł Konfederacji.

Do wpisu odnieśli się również internauci. Zwrócili oni uwagę, że zakaz handlu w niedziele uniemożliwił wielu studentom zarabianie. Przez to sytuacja materialna wielu z nich uległa pogorszeniu.

Za: Najwyższy Czas! (11/01/2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Ktoś spyta – Dlaczego zamieszczamy tego typu brednie? Ano, celem pokazania, że Konfederacja skończy tak samo jak inne ugrupowania i partie, którym Polacy zawierzyli – skończy jak AWS, LPR czy PiS. Niestety, poza kilkoma jednostkami, nie ma w Polsce na dzisiaj, i co gorsza: nie widać na horyzoncie, jakiejś politycznie realnej siły myślącej poważnie za przeprowadzeniem mądrych reform. Konfederacja, zanim zaistniała – już się skończyła…

 


 

Skip to content