To trzeba zobaczyć! Francuski dziennikarz zaskoczony, że w Polsce… nie spłonęły żadne auta podczas Sylwestra

Aktualizacja: 2020-01-2 9:59 am

Paryski korespondent radia RMF Marek Gładysz był gościem francuskiej stacji LCI, gdzie komentował wydarzenia, jakie miały miejsce podczas Sylwestra w kraju nad Sekwaną. W pewnym momencie jeden z francuskich prowadzących nie krył zdziwienia faktem, iż w Polsce podczas sylwestrowej nocy nie spłonęło żadne auto.

Zamieszki, setki podpaleń, zniszczone tysiące aut, strzelanie fajerwerkami w policjantów i strażaków – tak można opisać zajścia, jakie miały miejsce podczas świętowania Sylwestra we Francji. Lokalne media podają nawet, że w Strasburgu spłonęło więcej samochodów, niż w zeszły roku. Zwiększyła się także liczba rannych oraz aresztowanych.

W tym temacie wypowiedział się korespondent RMF Marek Gładysz, który w rozmowie na antenie LCI powiedział, że gdyby w Polsce “spłonęło 20 aut, to wywołałoby to sporą sensację wśród społeczności oraz zainteresowanie mediów, podczas gdy we Francji, gdzie spłonęło ponad tysiąc pojazdów, wychodzi minister spraw wewnętrznych i mówi, że noc była spokojna”. Słowa polskiego dziennikarza wywołały spore zaskoczenie wśród francuskich rozmówców. Jeden z nich, David Pujadas, z nieukrywanym zaskoczeniem spytał się:

– To pierwszego stycznia w Polsce nie ma spalonych samochodów?

Słowa paryskiego korespondenta i reakcja francuskiego dziennikarza są szeroko komentowane także nad Sekwaną, gdzie coraz częściej usłyszeć można głosy, iż sytuacja we Francji nie jest najlepsza, a Francuzi zazdroszczą Polakom spokoju i bezpieczeństwa.

– Jestem w Warszawie i potwierdzam, że nie ma tu żadnych zamieszek, żadnych alarmów w mieście, w którym ludzie po katastrofach komunizmu są zadowoleni ze swojego życia oraz prawicowego rządu. Powinniśmy brać przykład – napisał jeden z francuskich internautów.

– Tutaj zdajemy sobie sprawę z absurdalnej sytuacji we Francji. Pujadas dziwi się, że w Polsce nie pali się samochodów dla zabawy. Trywializujemy najgorsze – pisze z kolei inny.

Źródło: Twitter/ Do RzeczyAutor: JD

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111438 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]