Herod Roku przyznany. To Julia Przyłębska. Adam Bodnar daleko w tyle

Gdyby było to głosowanie prezydenckie, Julia Przyłębska wygrałaby w I turze. To właśnie ją wybrali internauci w corocznym plebiscycie do antynagrody Herod Roku. Głosowanie co roku organizuje Fundacja Pro – Prawo do Źycia.

Herod Roku to antynagroda, którą w wyniku plebiscytu przyznaje Fundacja Pro – Prawo do Źycia. W ostatnich latach jej laureatami byli m.in. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński.

Codziennie w polskich szpitalach aborterzy zabijają średnio troje dzieci. Aborterzy zabijają legalnie, bo politycy utrzymują mordercze prawo, a Trybunał Konstytucyjny przez 2 lata nie znalazł czasu na zbadanie tego prawa z Konstytucją. W Sejmie, Trybunale i wśród ginekologów są ludzie, którym nie zależy na tym, aby dzieci z Zespołem Downa mogły się urodzić. Mają inne interesy” – informuje Fundacja Pro.

Dzisiaj zakończyło się głosowanie. Nominowani byli Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, ginekolodzy Łukasz i Gizela Jagielscy oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

To właśnie Przyłębska została zdecydowanym „zwycięzcą” plebiscytu. Głos na nią oddało 54,77 proc. internatów, co daje jej niechlubny tytuł Heroda Roku 2019.

Drugie miejsce zajął Adam Bodnar z wynikiem ponad dwukrotnie niższym. Zagłosowało na niego 24,63 proc. internautów. Na Jagielskich zaś zagłosowało 20,60 proc.>

Jak zaznacza Fundacja Pro, Przyłębska „doprowadziła do tego, że TK nie zajął się wnioskiem posłów o zbadanie konstytucyjności przepisów, które pozwalają na zabijanie dzieci w łonach matek z powodu podejrzenia choroby”.

Interesy polityczne ceni wyżej niż prawo do życia bezbronnych dzieci. Blokując wniosek przyczyniła się do tego, że w dalszym ciągu w polskich szpitalach zabijane jest troje dzieci dziennie” – zaznaczono.

Źródło: stronazycia.pl

Za: Najwyższy Czas! (28/12/2019) | https://nczas.com/2019/12/28/herod-roku-przyznany-to-julia-przylebska-adam-bodnar-daleko-w-tyle/

Skip to content