Prezydent Francji pamiętał o Ramadanie, a „zapomniał” o Bożym Narodzeniu

Aktualizacja: 2019-12-27 10:59 am

„Jest czwartek, 26 grudnia 2019 r., a Emmanuel Macron nie wygłosił jeszcze ani słowa do chrześcijan z okazji święta Bożego Narodzenia. Dziwne, biorąc pod uwagę jego słowa o innym święcie religijnym…” – zauważa studencka organizacja „L’Etiudiante Libre”.

Milczenie francuskiego prezydenta zostało zauważone, zwłaszcza na tle szeroko komentowanego przemówienia premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona i innych europejskich przywódców. Oburzenie można zauważyć szczególnie w mediach społecznościowych.

Zareagowali też politycy. Eurodeputowany Zjednoczenia Narodowego Jordan Bardella napisał, że Macron publicznie oznajmia Francuzom tylko złe wieści i dodał: „Boże Narodzenie to momenty bezcenne dla milionów ludzi, bez względu na to, czy są chrześcijanami, czy nie. Jest to część dziedzictwa, które Prezydent Republiki powinien chronić”.

Z kolei Fabien Lombard z partii Debout la France, podkreślił, że „kiedy zna się potencjał Emmanuela Macrona w zakresie komunikacji, nie można nie zauważyć, że brak świątecznych życzeń nie jest zwykłym przeoczeniem”.

Brak życzeń wytykali Macronowi także internauci. Zestawiali jego milczenie z pięknymi życzeniami brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, czy życzeniami amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

Źródło: Twitter, Le Parisien

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111331 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]