Microsoft usuwa czapkę Mikołaja, bo „Boże Narodzenie kosztowało życie miliony Żydów”. „Dla mnie to równie obraźliwe co swastyka”

Aktualizacja: 2019-12-19 10:04 am

Microsoft dostał zgłoszenie od norweskiego Żyda nietypowe zgłoszenie dotyczące pakietu programistycznego Visual Studio. Przeszkadzała mu ikonka czapki Mikołaja, ponieważ – jego zdaniem – Boże Narodzenie „kosztowało życie miliony Żydów”. Ikonkę usunięto i przeproszono za jej umieszczenie.

Visual Studio to pakiet programistyczny od Microsoft. Jest wykorzystywany na całym świecie przez programistów do tworzenia oprogramowania w Visual C++, Visual Basic i innych językach.

Żyda z Norwegii oburzył fakt, że opcjach ustawiono na jednej z ikonek czapkę Mikołaja.

Czapka Świętego Mikołaja to wciskanie religii które bardzo mnie obraża, a oprócz tego święta kosztowały życie miliony Żydów przez stulecia, a gdyby tego było jeszcze mało, wpychanie religijnych symboli jako część aktualizacji jest nieakceptowalne. Proszę o natychmiastowe usunięcie z najwyższym priorytetem. Dla mnie jest to równie obraźliwe jak swastyka – napisał Christian-Schiffer.

Microsoft, zamiast zignorować absurdalne i roszczeniowe pretensje, przyjął zgłoszenie. Czapka została usunięta, zaś użytkownik przeproszony.

Christian-Schiffer bardzo nam przykro, że uraziliśmy cię i innych użytkowników. Usuniemy Czapkę Mikołaja – odpowiedziano.

Pojawiło się mnóstwo krytycznych wobec norweskiego Żyda jak i samego Microsoftu komentarzy. Administracja zamknęła jednak temat. Szybko powstały nowe wątki, które administracja także zamyka, lecz najwyraźniej nie nadąża z nimi.

Swoją drogą co trzeba mieć w głowie, by widzieć w czerwonej czapce Mikołaja swastykę?

Źródło: github.com

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111231 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]