Aktualizacja strony została wstrzymana

Microsoft usuwa czapkę Mikołaja, bo „Boże Narodzenie kosztowało życie miliony Żydów”. „Dla mnie to równie obraźliwe co swastyka”

Microsoft dostał zgłoszenie od norweskiego Żyda nietypowe zgłoszenie dotyczące pakietu programistycznego Visual Studio. Przeszkadzała mu ikonka czapki Mikołaja, ponieważ – jego zdaniem – Boże Narodzenie „kosztowało życie miliony Żydów”. Ikonkę usunięto i przeproszono za jej umieszczenie.

Visual Studio to pakiet programistyczny od Microsoft. Jest wykorzystywany na całym świecie przez programistów do tworzenia oprogramowania w Visual C++, Visual Basic i innych językach.

Żyda z Norwegii oburzył fakt, że opcjach ustawiono na jednej z ikonek czapkę Mikołaja.

Czapka Świętego Mikołaja to wciskanie religii które bardzo mnie obraża, a oprócz tego święta kosztowały życie miliony Żydów przez stulecia, a gdyby tego było jeszcze mało, wpychanie religijnych symboli jako część aktualizacji jest nieakceptowalne. Proszę o natychmiastowe usunięcie z najwyższym priorytetem. Dla mnie jest to równie obraźliwe jak swastyka – napisał Christian-Schiffer.

Microsoft, zamiast zignorować absurdalne i roszczeniowe pretensje, przyjął zgłoszenie. Czapka została usunięta, zaś użytkownik przeproszony.

Christian-Schiffer bardzo nam przykro, że uraziliśmy cię i innych użytkowników. Usuniemy Czapkę Mikołaja – odpowiedziano.

Pojawiło się mnóstwo krytycznych wobec norweskiego Żyda jak i samego Microsoftu komentarzy. Administracja zamknęła jednak temat. Szybko powstały nowe wątki, które administracja także zamyka, lecz najwyraźniej nie nadąża z nimi.

Swoją drogą co trzeba mieć w głowie, by widzieć w czerwonej czapce Mikołaja swastykę?

Źródło: github.com

Za: Najwyższy Czas! (19/12/2019) | https://nczas.com/2019/12/19/microsoft-usuwa-czapke-mikolaja-bo-boze-narodzenie-kosztowalo-zycie-miliony-zydow-dla-mnie-to-rownie-obrazliwe-co-swastyka/

Skip to content