Aktualizacja strony została wstrzymana

Egzorcyści ostrzegają przed książką uczącą dzieci przywoływać demony

Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów wydało oświadczenie przestrzegające przed książką Aarona Leightona „Children’s book of Demons” (ang. Dziecięca księga demonów). Zdobywająca coraz większą popularność pozycja, uczy dzieci w wieku 5-10 lat przywoływania różnego rodzaju demonów za pomocą rysowania odpowiednich znaków.

„Nie chcesz wynosić dzisiaj śmieci? Zalewa cię ogrom zadania domowego? Ta osoba, która dokucza ci w szkole stanowi dla ciebie poważną przeszkodę? Cóż, łap za swoje kolorowe długopisy i za pomocą umiejętności w rysowaniu sigili dzwoń po jakiegoś demona! Ta paranormalna parodia jest wypełniona po brzegi zabawnymi duchami bardziej śmiesznymi niż strasznymi!” – czytamy opis książki w serwisie Amazon.

Pozycja autorstwa okultysty Aarona Leightona dostępna jest już w takich sieciach, jak Amazon, Walmart, czy Barnes&Noble. Wydana przez Koyama Press publikacja uczy dzieci w wieku 5-10 lat jak przywoływać przeróżne rodzaje demonów do własnych korzyści. Każdemu duchowi odpowiada innego rodzaju sigil, który przedstawiany jest w książce jak „numer telefonu” do przyjaciela.

Okultystycznemu dziełu sprzeciwia się Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założona w 1993 r. przez o. Gabriela Amortha organizacja zrzeszająca katolickich księży-egzorcystów. Jej obecny prezes, ks. Francesco Bamonte podkreśla, że – wbrew temu co mówią autorzy – kontakty z demonami nie są „zwyczajną i godną polecenia praktyką”.

Bamonte zaznacza, że przedstawione do rysowania przez dzieci znaki bardzo przypominają te obecne w grymuarach i podręcznikach okultystycznych, niezbędnych do kontaktu ze złymi duchami. Egzorcysta oskarża autorów o promowanie satanizmu jako „kolejnej alternatywy religijnej” oraz narażanie dzieci na „psychiczne, fizyczne i duchowe” szkody.

„Nie igra się z demonami. Każdy kto zaprasza do kontaktu z demonem dziecko, daje im tak naprawdę do zabawy granat. Prędzej czy później ktoś pociągnie za zawleczkę i nastąpi wybuch” – podkreśla. Zdaniem kapłana, książka „zaciera także różnice pomiędzy dobrem a złem”.

Źródło: breitbard.com / amazon.com / lifesitenews.com
PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Ta publikacja to taki Hary Poter bez osnowy baśniowej,czyli HP-skrypt-już bez kamuflażu.
Adam

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-12-18) | https://www.pch24.pl/egzorcysci-ostrzegaja-przed-ksiazka-uczaca-dzieci-przywolywac-demony,72832,i.html

Skip to content