Bal Chanukowy ufundowany przez MSWiA

Aktualizacja: 2019-12-16 4:19 pm

Pan płaci, pani płaci, społeczeństwo płaci za… bal Chanukowy

Dobra zmiana hojnie rozdaje nasze ciężko zarobione pieniądze. Szczególnie jeżeli chodzi o datki na różne inicjatywy społeczności żydowskiej. Teraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansowało Bal Chanukowy.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przyzwyczaił nas do rożnego rodzaju wydatków dla naszych „starszych i mądrzejszych braci”.

A to 100 milionów na cmentarz, a to kilka baniek na muzeum. Jednak o ile wcześniejsze wsparcie było „dla ducha” i można było to uzasadniać jakoś historią, kulturą czy pamięcią, to teraz pojawiło się wsparcie „dla ciała”.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego dofinansowało żydowski Bal Chanukowy.

Bal odbędzie się w salonie Volvo Car Warszawa 21 grudnia i organizowany jest przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce. Zapewne zabawa będzie wyśmienita, wszak wypitka i zakąska najlepiej smakują za cudze pieniądze.

Organizatorzy pochwalili się wsparciem MSWiA nawet na oficjalnym plakacie dopisując nawet, że bal „zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji”.

Program imprezy prezentuje się następująco:

– „Chanukowe cudeńka” – recital Patrycji Zywert-Szypki
– chanukowy quiz z nagrodami
– świąteczne gry dla dzieci z animatorem
– zabawa przy muzyce zespołu „PESYMIŚCI” w składzie: Michał Stasiński – vocal, piano, gitary, Tomek Pacanowski – gitary, Maciej Duszak – perkusja, kachon, perkusjonalia
– tradycyjnie: pączki, latkes i chanuke geld

Ciekawostką jest dlaczego akurat MSWiA sponsoruje taką imprezę? Minister Kamiński odpowiedzialny za najważniejsze służby w Polsce, powinien raczej unikać takiego angażowania się w jawne finansowanie rozrywkowych imprez dla mniejszości narodowych.

A może właśnie słowo „służby” jest kluczem do rozwiązania tej zagadki? Ciekawe czy pan Jonny Daniels będzie?

Plakat balu Chanukowego w Warszawie.

Za: Najwyższy Czas! (16/12/2019) -- [Org. tytuł: «Pan płaci, pani płaci, społeczeństwo płaci za… bal Chanukowy»]
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111182 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]