Warszawa: Rozmowy szefa Europejskiego Kongresu Żydów z prezydentem Kaczyńskim oraz R. Sikorskim na temat „restytucji mienia żydowskiego i antysemityzmu”

„Restytucja żydowskiego mienia publicznego i prywatnego skonfiskowanego w okresie nazistowskim i komunistycznym, będzie jednym z tematów dyskutowanych przez delegację Europejskiego Kongresu Żydów na rozmowach na najwyższym szczycie z przywódcami Polski” – informuje portal internetowy Europejskiego Kongresy Żydów (EJC).

Rozmowy przewodniczącego EJC Moshe Kantora z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i Ministrem Spraw Zagranicznych Radosławem Sikorskim, mają odbyć się jutro, 7 lipca br. w Warszawie i obok tematyki „restytucji mienia” mają również objąć „relacje polsko-izraelskie, relacje Unii Europejskiej i Izraela, wspólnej walki z plagą antysemityzmu panoszącego się w całej Europie, promowania tolerancji, jak również przodującej roli Polski w upamiętniania Holokaustu.”

Podczas rozmów przywódcy żydowscy „zaproponują konkretne programy i działania dotyczące edukacji na temat Holokastu, walki z antysemityzmem i promowania tolerancji”.

Moshe Kantor podkreślił, że „rząd Polski od dłuższego czasu jest ważnym sojusznikiem i partnerem państwa Izrael oraz żydowskich społeczności w Europie”.

„Tak wiele spraw dotyczących społeczności żydowskich jest równie ważnych i dla szerokich społeczności, tak w Polsce jak i w całej Europie” – powiedział Kantor, wskazując na „ksenofobię, rasizm, antysemityzm, edukację o Holokauście przyszłych pokoleń, uniemożliwienie Iranowi pozyskania broni jądrowej oraz promowanie tolerancji w całej Europie.”

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: EJP | http://www.ejpress.org/article/news/37783

Skip to content