Warszawa: Rozmowy szefa Europejskiego Kongresu Żydów z prezydentem Kaczyńskim oraz R. Sikorskim na temat “restytucji mienia żydowskiego i antysemityzmu”

Aktualizacja: 2009-07-6 3:56 pm

“Restytucja żydowskiego mienia publicznego i prywatnego skonfiskowanego w okresie nazistowskim i komunistycznym, będzie jednym z tematów dyskutowanych przez delegację Europejskiego Kongresu Żydów na rozmowach na najwyższym szczycie z przywódcami Polski” – informuje portal internetowy Europejskiego Kongresy Żydów (EJC).

Rozmowy przewodniczącego EJC Moshe Kantora z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i Ministrem Spraw Zagranicznych Radosławem Sikorskim, mają odbyć się jutro, 7 lipca br. w Warszawie i obok tematyki “restytucji mienia” mają również objąć “relacje polsko-izraelskie, relacje Unii Europejskiej i Izraela, wspólnej walki z plagą antysemityzmu panoszącego się w całej Europie, promowania tolerancji, jak również przodującej roli Polski w upamiętniania Holokaustu.”

Podczas rozmów przywódcy żydowscy “zaproponują konkretne programy i działania dotyczące edukacji na temat Holokastu, walki z antysemityzmem i promowania tolerancji”.

Moshe Kantor podkreślił, że “rząd Polski od dłuższego czasu jest ważnym sojusznikiem i partnerem państwa Izrael oraz żydowskich społeczności w Europie”.

“Tak wiele spraw dotyczących społeczności żydowskich jest równie ważnych i dla szerokich społeczności, tak w Polsce jak i w całej Europie” – powiedział Kantor, wskazując na “ksenofobię, rasizm, antysemityzm, edukację o Holokauście przyszłych pokoleń, uniemożliwienie Iranowi pozyskania broni jądrowej oraz promowanie tolerancji w całej Europie.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie EJP
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11117 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]