Nepal: Nowatorski środek walki z korupcją (do zastosowania w Polsce?)

Aktualizacja: 2009-07-6 2:05 pm

Antykorupcyjne biuro w Nepalu zastosowało nowatorski środek przeciwko panoszącemu się w kraju łapówkarstwu, szczególnie dającemu się we znaki na jedynym międzynarodowym lotnisku w Kathamandu – wszyscy bez wyjątku pracownicy lotniska będą chodzili teraz w spodniach bez… kieszeni.

“Mamy nadzieję, że pomoże to w zredukowaniu nieprawidłowości” – powiedział agencji AFT Ishwori Prasad Paudyal, rzecznik prasowy lotniska Kathmandu’s Tribhuvan International Airport. Ta niecodzienna decyzja wprowadzona została w dzień po przemówieniu premiera Napalu, Madhav Mumar Nepal, który ubolewał nad pogarszającą się reputacją tego międzynarodowego lotniska.

Demokratyczna Republika Nepalu rządzona jest od 20 lat przez komunistów. Obecny premier Madhav Mumar Nepal był długoletnim Sekretarzem Generalnym Komunistycznej Partii Nepalu. Nepal rządzony przez komunistów stał się jednym z najbardziej skorumpowanych krajów na świecie.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie AFT/Google
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11112 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]