„Ostatni gasi światło”: post-apokaliptyczna wizja Polski zdominowanej przez antykulturę

Aktualizacja: 2019-12-12 3:33 pm

Polska zalana falą imigrantów z każdego zakątku świata, rząd w Warszawie wypłacający żydowskim instytucjom odszkodowania w ramach realizacji ustawy 447, totalna promocja dewiacji oraz legalizacja aborcji i eutanazji „na życzenie”. A wszystko w roku 2029… Czy taki scenariusz jest możliwy? Tak, o czym przekonuje Radosław Patlewicz w swojej najnowszej książce pt. „Ostatni gasi światło”, która ukazała się nakładem wydawnictwa 3DOM.

Z ponurej i iście post-apokaliptycznej wizji Patlewicza dowiadujemy się, co może czekać nas kraj w wyniku ostatecznego zwycięstwa rewolucji antykulturowej, której inwazja w ostatnim czasie wchodzi w Polsce decydującą fazę.

Rzeczpospolitą rządzą partie socjalistyczne i środowiska genderowe legalizujące w imię demokracji, tolerancji, obrony praw człowieka i walki z ciemnogrodem „nowoczesne rozwiązania” służące przede wszystkim „walce z nienawiścią”. Brutalnie zwalczane są wszelkie przejawy tzw. „antysemityzmu”, ksenofobii oraz patriotyzmu – nazywanego nowoczesnym faszyzmem. Polscy katolicy są prześladowani, poniżani, skazani na akty przemocy i zamykani w „obozach reedukacyjnych”.

Jednym z osadzonych jest główny bohater – Daniel Olędzki.

„Dwunastoletni syn Olędzkiego, Kazimierz, z trudem ściera się z otaczającą go zewsząd zgnilizną moralną oraz propagandą marksizmu kulturowego. Za wszelką cenę chce poznać losy ojca, który pewnego dnia po prostu zniknął bez wieści. Rodzina coś wie, ale milczy jak zaklęta, z kolei nauczyciele mówią chłopcu, że jego tato był faszystą i wrogiem ludu. Jako taki zdradził i porzucił nawet swoich najbliższych… Czy więźniowie obozów reedukacyjnych ulegną nieludzkiemu reżimowi? Czy Kazimierz pozna prawdę o ojcu? A może to już definitywny koniec historycznego państwa i narodu polskiego, i jedyne co pozostało to zgasić tytułowe światło?”, pyta Radosław Patlewicz.

Czy wizja autora jest koniecznością dziejową? Czy uda nam się do niej nie dopuścić? A może to tak naprawdę delikatnie „podkręcony” obraz współczesnej rzeczywistości i wszystko zostało już przesądzone? Na te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w książce „Ostatni gasi światło”.

Patronem medialnym publikacji jest portal PCh24.pl.

Książka dostępna jest w księgarni 3DOM. Aby ją nabyć, kliknij TUTAJ.

Parametry techniczne książki:

Ilość stron: 286.
Oprawa: miękka.
Format: 165×237 mm.
Częstochowa 2019 r.
Wydanie pierwsze. Nakład 2000 egzemplarzy.

Wydawnictwo 3DOM od 2016 roku zajmuje się wydawaniem, dystrybucją i promocją pozycji (książek, czasopism, płyt z muzyką, filmów, koszulek etc.), które promują rzymsko-katolickie wartości: wolność, tradycję, wiarę katolicką oraz patriotyczne wychowanie.

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-12-12)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Nie czytaliśmy tej książki, ale niestety obawiamy sie, że jest prorocza. Można spierać się o datę spełnienia się tej apokaliptycznej wizji Polski, ale przy obecnym stanie świadomości społecznej, przy totalnej socjotechnice medialnej, a przede wszystkim przy auto-destrukcji Kościoła katolickiego pozbawiającego się roli latarni, wyroczni i autorytetu – te wszystkie czarne wizje stają się nieuchronne…

 


 

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111101 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]