Aktualizacja strony została wstrzymana

Ekoszaleństwo trwa! Greta Thunberg człowiekiem roku tygodnika „Time”

Szwedzka nastolatka i aktywistka klimatyczna, Greta Thunberg człowiekiem roku tygodnika „Time”. Oznacza to iż według dziennikarzy tygodnika miała największy wpływ na wydarzenia na świecie w tym roku. Jest to najlepszy dowód na to, że ekoszaleństwo ma się wyjątkowo dobrze.

Greta Thunberg zasłynęła tym, że rozpoczęła strajk klimatyczny. Od tego czasu zamiast chodzić do szkoły jeździ, bądź pływa po świecie i występuje publicznie wzywając do walki ze zmianami klimatycznymi.

Tytuł człowieka roku nadawany jest osobie, która w ocenie dziennikarzy „Time” miała największy wpływ na wydarzenia na świecie w danym roku. Jest rzeczą wątpliwą, że tak właśnie jest w przypadku młodej Szwedki, gdyż nie osiągnęła ona nic poza tym, że stała się postacią medialną.

Dziennikarzom „Time” nie przeszkadza nawet to, że wielu specjalistów z zakresu psychologii ostrzega, że młoda Szwedka jest wykorzystywana przez dorosłych do ich celów i może się to odbić na jej zdrowiu psychicznym (cierpi już na Zespół Aspergera).

To nie pierwsza nagroda, którą otrzymała Thunberg w tym roku. We wrześniu została laureatką nagrody Right Livelihood Award, zwanej „alternatywnym noblem”. Istnieją jednak granice szaleństwa i w przypadku prawdziwego Nobla musiała się obejść smakiem mimo nominacji.

Źródło: TIME/nczas

Za: Najwyższy Czas! (11/12/2019) | https://nczas.com/2019/12/11/ekoszalenstwa-trwa-greta-thunberg-czlowiekiem-roku-tygodnika-time/

Skip to content