Aktualizacja strony została wstrzymana

Czas na „nową Gretę”? Hiszpania: wystąpienie transseksualnego dziecka w lokalnym parlamencie

W regionalnym parlamencie hiszpańskiej autonomicznego regionu Estramadura pojawiło się z przesłaniem… ośmioletnie dziecko. W czasach pajdokracji i infantylizacji polityki nie jest to specjalny hit, gdyby nie to, że Elsa od czwartego roku życia jest… transseksualistką. Zadaniem dziecka było przekonanie lokalnych deputowanych do przyjęcia nowych przepisów na rzecz społeczności LGBT. Modus operandi jest ten sam co w przypadku Grety Thunberg, ale tym razem walkę o klimat zastępuje walka w interesie ruchu LGTB.

Rzecz jasna dziecku ktoś owo „przesłanie” napisał. Z trybuny parlamentu Estramadury mówiło m.in.: „jestem małą, transpłciową dziewczynką i przez ostatnie cztery lata podążam tylko jedną ścieżką: szczęściem”. Wystąpienie miało być „świadectwem” przeciw rzekomemu prześladowaniu i dyskryminacji osób ze społeczności LGBT. Dziecko zachęcało więc dorosłych radnych do troski o „los społeczności LGBT”.

– Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że wy, panie i panowie, którzy zajmujecie się polityką, pomimo gróźb, nadal uchwalacie prawa uznające różnorodność wszystkich, a zwłaszcza, że ”‹”‹ludzie „trans” mają prawo być tym, kim naprawdę są. Nie pozwólcie ludziom pozbawić nas tego szczęścia – mówiło dziecko, a na widowni deputowani przyjmowali apel przez aklamację.

Transseksualne dziecko promuje założona w 1996 roku hiszpańska Fundacja Triangulo, której celem jest „integracja” osób przynależących do społeczności LGBT. W rzeczywistości jest to Fundacja na wskroś polityczna. Po wyborach w Hiszpanii 10 listopada 2019 roku jej działacze apelowali do polityków o stworzenie wspólnego frontu przeciw „wzrostowi skrajnej prawicy” i postulowali ich „sojusz z ruchami obywatelskimi i grupami społeczności najbardziej dotkniętymi mową nienawiści, zwłaszcza kobietami, ruchami feministycznymi, migrantami i wszystkimi osobami związanymi z różnorodnością funkcjonalną (LGBTI)”.

Zapewne medialny sukces Grety Thunberg podsunął działaczom pomysł wykorzystania do propagandy kolejnego dziecka – dziecka okaleczonego i wykorzystywanego, bo nie ma wątpliwości, że wygłaszane przez Elsę treści oświadczenia są przecież poza zasięgiem rozumienia 8-latka. Wykorzystywanie dziecka do propagandy tego typu z całą pewnością stanowi dla niego krzywdę. Pomijając kwestię rzekomego rozpoznania transseksualności dziecka w wieku lat 4, mamy dalej do czynienia z wdrożeniem go w edukację seksualną i przedmiotowe wykorzystywanie w grach politycznych aktywistów LGBT. Trudno nie zastanowić się na stopniem manipulacji, psychicznego zniekształcania dziecka i samego wykorzystania go w kampanii politycznej. W normalnym kraju rozmaici rzecznicy praw dziecka i sądy rodzinne powinny zastanowić się nad zdolnościami wychowawczymi jego rodziców. W nienormalnych czasach poważni deputowani lokalni biją skrzywdzonemu i paskudnie wykorzystywanemu dziecku brawa. Dokąd jeszcze dojdziemy?

Bogdan Dobosz

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-12-07)

 


 

Hiszpańska prasa: lobby wielkiego biznesu wspiera Gretę Thunberg i strajki klimatyczne

Na łamach hiszpańskiego „El Confidencial” ukazał się artykuł wskazujący na związki aktywistki klimatycznej Grety Thunberg ze światem wielkiego biznesu. Lobby klimatyczne ma wspierać strajki i promować aktywistów, ponieważ mają pomagać im w realizacji partykularnych interesów firm.

Potężny biznes z wielkimi funduszami oraz firmy zainteresowane dekarbonizacją, znajdują się w dyskretnym otoczeniu szwedzkiej nastolatki Grety Thunberg, która „walczy” z ociepleniem klimatu na całym świecie. To teza zawarta w hiszpańskim „El Confidential”, który w związku z konferencją klimatyczną COP25 w Madrycie, zajął się sprawą działalności młodej aktywistki.

Redakcja w swoim artykule zwraca uwagę, że Madryt stał w tym tygodniu stolicą walki z zagrożeniami klimatycznymi, których doświadcza planeta. W szczycie COP25 uczestniczy również Greta Thunberg, jeden z symboli walki ze zmianami klimatu. Autorzy artykułu podkreślają, że młoda Szwedka jest wspierana przez potężny biznes i grupy finansowe lobbujące m.in. na rzecz dekarbonizacji przemysłu, ponieważ leży to w ich interesie finansowym.

„Jednak o wiele bardziej dyskretnie, na prawie niezauważalnym tle, istnieje cała sieć lobby, które wspierają ruch kierowany przez Gretę Thunberg i ogólnie wszystkie działania mające na celu wpływanie na opinię publiczną i inne rządy” – czytamy na łamach „El Confidential”.

„W tym sensie warto podkreślić związki Grety Thunberg i jej rodziny z tym lobby. Obecnie rzecznikiem prasowym zarządzającym działaniami komunikacyjnymi nastolatki jest Daniel Donner. Ten strateg jest również odpowiedzialny za relacje z mediami Europejskiej Fundacji Klimatycznej (ECF), grupy złożonej z różnych stowarzyszeń z siedzibą w Brukseli, których celem jest wpływanie na realizację porozumienia paryskiego” – napisano w hiszpańskim dzienniku.

Autorzy podkreślają, że w Europejskiej Fundacji Klimatycznej jako pracodawcy pojawiają się duże grupy mające interes w walce ze zmianami klimatu. Jednym z fundatorów jest Rockefeller Brothers Fund, fundusz filantropijny, którego powstanie opiera się na amerykańskim potentacie znanym z zarabiania pieniędzy dzięki ropie naftowej. „Mimo to i dostosowując się do czasów, fundusz ten postanowił pozbyć się wszystkiego, co miało związek z paliwami kopalnymi. Ponadto gorliwie wierzy w tę zasadę i zapewnia, że ”‹”‹od czasu narzucenia tej filozofii w 2014 r. dochody inwestycyjne firmy są solidne i przynoszą dochód” – czytamy.

Redakcja pisze również o zaangażowaniu Bloomberg Philanthropies, należące do amerykańskiego potentata Michaela Bloomberga. W dzienniku podkreślono, że biznesmen ubiega się o poparcie Partii Demokratycznej w wyścigu o fotel prezydenta USA i może stać się rywalem Donalda Trumpa, który zerwał porozumienie paryskie.

„Kolejnym członkiem wspomnianego lobby, które walczy ze zmianami klimatu, jest Children Investments Fund Foundation. Jest to dział filantropii TCI, „funduszu hedgingowego” kierowanego przez Chrisa Hohna. Ten menedżer jest znany ze swojej zawsze bojowej pozycji w zarządach firm, w których uczestniczy. Bez dalszych działań jest drugim co do wielkości udziałowcem Aeny, infrastruktury obsługującej ruch lotniczy w Hiszpanii i innych krajach na świecie” – czytamy na łamach „El Confidencial”.

W tekście zauważono, że to właśnie samoloty emitują największy poziom CO2, a mimo to, Chris Hohn angażuje się w walkę ze zmianami klimatycznymi. „Hohn ostrzegł kilka dni temu, że poprosi kierowników firm, w których inwestuje, o sporządzenie raportów na temat ryzyka, jakie firmy ponoszą w związku ze skutkami zmian klimatu. W przypadku Aeny już zażądano wypełnienia portów lotniczych panelami fotowoltaicznymi. TCI inwestuje również w Ferrovial i uczestniczył w firmach Ibex, takich jak Abertis, Red Eléctrica lub Enagás” – napisano.

Redakcja dodaje, że pośród tych organizacji jest również fundacja Ikea, która sprzedaje meble i również koncentruje się na walce ze zmianami klimatu. Autorzy tekstu zauważają jednak, że Ikea już ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży paneli fotowoltaicznych, co wpisuje się w koncepcję walki ze zmianami klimatu.

Źródło: elconfidencial.com

WMa

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-12-06)

 


 

Skip to content