Homoseksualiści zamiast Adama i Ewy. Czyli Biblia w wykonaniu szwedzkich luteranów

Aktualizacja: 2019-12-7 3:48 pm

Zamiast przedstawienia Adama i Ewy w tradycyjnej, znanej chrześcijanom formie, w luterańskim zborze w szwedzkim Malmoe na ołtarzu zaprezentowano obraz ze scenami homoseksualnymi! W roli węża-kusiciela obsadzona została osoba transseksualna.

Autorką projektu jest fotografka i malarka Elisabeth Ohlson znana – nie tylko w Szwecji – z pokazywania scen biblijnych z wykorzystywaniem przedstawicieli tzw. mniejszości seksualnych.

Olsson przyznała, że natchnieniem dla jej „dzieła” był obraz „Adam i Ewa” Lucasa Cranacha starszego z 1510 roku.

W roku 2012 Ohlson próbowała podarować swoją „pracę” zborowi w mieście Skara. Szwedka – jak sama wówczas przyznała – chciała sprawdzić czy i w jakim stopniu szwedzka wspólnota protestancka jest otwarty na środowisko LGBT. Po tym jak pastorzy ze Skara odmówili przyjęcia „daru”, Olsson miała oświadczyć, że „przed szwedzkim Kościołem i jego duchowieństwem jeszcze wiele pracy”.

Artystce szczególnie zależało na podarowaniu swojego „dzieła” zborowi w Skara bowiem ten przygotowywał się do udzielenia pierwszego w swojej 1000-letniej historii ślubu osobom tej samej płci. Siedem lat później skandaliczną interpretację scen biblijnych udało się zaprezentować w zborze w Malmoe.

Pani pastor, Helena Mirstener pozytywnie, wręcz ciepło odniosła się do „dzieła” Olsson zatytułowanego „Raj”. Pastor powiedziała, że wprowadzenie na ołtarz jej zboru scen z życia środowisk LGBT „to wyjątkowa, przede wszystkim historyczna, chwila”.

Zdania Szwedów w sieciach społecznościowych nt. pomysłu malarki są podzielone. Część internautów oskarża szwedzką wspólnotę protestancką o nadmierne rozpolitykowanie. Nie brukuje też głosów poparcia dla szwedzkich duchownych luterańskich.

Źródło: informer.rs / sydsvenskan.se

ChS

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Szwecja to jest stan umyslu. To spolecznosc poddana wieloletniej indokrynacji lewicowej.
Stan

David Duke”Jak umiera zachodnia cywilizacja” mówił właśnie o Szwecji.
Brian

To nie jest żaden Kościół tylko heretycki zbór.
Leo48

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=111023 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]