Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Po raz pierwszy w historii obrady Senatu otworzył hinduski kapelan wojskowy

Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych, hinduski „kapelan” otworzył modlitwą obrady Senatu, pomimo protestów chrześcijańskich obserwatorów i odrzucenia wniosku chrześcijańskiego kapelana wojskowego o rozpoczęcie obrad.

W czwartek, 12 lipca br. hinduski „kapelan wojskowy” Rajan Zed, zaproszony przez senatora Harry Reid (Mormon, Partia Demokratyczna, Nevada) otworzył obrady „medytując nad transcendentną chwałą modląc się do Najwyższego Bóstwa, które jest wewnątrz serca Ziemii, wewnątrz życia na niebie i wewnątrz duszy w niebiosach. Niech stymuluje On nas i oświeca nasze umysły.” [video]

Osoby przebywające w części przeznaczonej dla turystów i obserwatorów sali obrad Senatu – mężczyzna i dwie kobiety – zaczęły podczas modlitwy hinduskiego „kapelana wojskowego” modlić się do Boga o wybaczenie za „ohydę spustoszenia”. Policja wyprowadziła obserwatorów i aresztowała ich. Jak podaje dziennikarz The Washington Post, przed zakuciem w kajdanki, mężczyzna wykrzyknął: „Jesteśmy Chrześcijanami i patriotami!”.

Na dwa dni przed otwarciem obrad Senatu, wniosek o odmówienie modlitwy z użyciem odwołania do Jezusa, złożył chrześcijański kapelan wojskowy Gordon James Klingenschmitt, jednak biura senatorów Reid i Hillary Clinton, wniosek odrzuciły. Już wcześniej kapelanowi Klingenschmitt odmawiano przewodzenia w modlitwach, a we wrześniu 2006 roku sąd wojskowy skazał go na karę 3 tysięcy dolarów za złamanie zakazu używania munduru wojskowego podczas odmawiania modliwy, w której używał słów: „W imię Jezusa”.

W wywiadzie dla agencji LifeSiteNews, Klingenschmitt powiedział: „Myślę, że mamy do czynienia z hipokryzją, kiedy to Senatorzy wzywają do różnorodności (Diversity), ale wykluczają kapelanów, którzy modlą się „W Imię Jezusa”. W tym samym czasie, zapraszają jednak do modlitw w sali Senatu hinduskiego kapelana.” Klingenschmitt podkreślił, że: „Po raz pierwszy w historii Ameryki mamy hinduskiego kapelana w Senacie. Może to jest legalne, ale jest to pogwałceniem Pierwszego Przykazania: ten człowiek modlił się do fałszywych bogów. Popełnił on grzech bałwochwalstwa.”

Matt Barber, dyrektor do spraw kulturalnych organizacji Concerned Women for America powiedział, że „Fakt, iż zezwolono w Senacie na modlitwę hinduskiego kapłana pokazuje tylko jak daleko nasz kraj odszedł od oryginalej wizji Ojców-Założycieli [Stanów Zjednoczonych]. Historyczny przekaz jest jasny: […] nasz kraj ma być krajem chrześcijańskim. […] Aż prosi się o pytanie: do którego z milionów bożków, które religia hinduistyczna wyznaje modlili się ci dżentelmani? Któremu, ci sentorowi pochylając swe głowy podczas modlitwy, oddawali cześć?”

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content