Wielka Brytania: dziecko Polki zostanie oddane parze homoseksualistów

Decyzją brytyjskiego sądu syn Polki i Brytyjczyka zostanie adoptowany przez parę homoseksualistów. Nie zgadza się z tym matka dziecka, która chce, by dziecko trafiło do normalnej rodziny.

W piątek portal Wirtualna Polska poinformował, że chłopiec o imieniu Harry trafi do adopcji przez parę homoseksualistów. Zgodę na to wyraził ojciec dziecka. Aneta Zrobczyńska, matka chłopca, straciła prawa rodzicielskie po tym, jak pozostawiła Harry’ego pod opieką jego 13-letniej siostry. Gdy Zrobczyńskiej nie było w domu, chłopiec poparzył się. Wcześniej odebrano jej prawa rodzicielskie nad pozostałymi dziećmi. Jak sama przyznaje, „nie jest ideałem” i popełniała błędy, lecz teraz chce je naprawić.

Zrobczyńska dowiedziała się o planowanej adopcji chłopca przez homoseksualistów od pracowników opieki społecznej, którzy się tym zajmują. „Nie chcę się na to zgodzić. Wolałabym, żeby był wychowywany przez mamę i tatę, a nie przez dwóch ojców” – powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską. Matka dziecka interweniowała w opiece społecznej i u polskiego konsula. Ten jednak rozłożył ręce, ponieważ brytyjskie prawo dopuszcza adopcję przez homoseksualistów.

Po tym, jak historia opisana przez Wirtualną Polskę stała się głośna, podjęcie działań w tej sprawie zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Piotr Wójcik. Zlecił on wystąpienie do odpowiedniego brytyjskiego organu z prośbą o szczegółowe informacje.

Kresy.pl / wp.pl / polskieradio24.pl

Za: Kresy.pl (1 grudnia 2019) | https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/wielka-brytania-dziecko-polki-zostanie-oddane-parze-homoseksualistow/

Skip to content