Wielka Brytania: dziecko Polki zostanie oddane parze homoseksualistów

Aktualizacja: 2019-12-1 8:13 pm

Decyzją brytyjskiego sądu syn Polki i Brytyjczyka zostanie adoptowany przez parę homoseksualistów. Nie zgadza się z tym matka dziecka, która chce, by dziecko trafiło do normalnej rodziny.

W piątek portal Wirtualna Polska poinformował, że chłopiec o imieniu Harry trafi do adopcji przez parę homoseksualistów. Zgodę na to wyraził ojciec dziecka. Aneta Zrobczyńska, matka chłopca, straciła prawa rodzicielskie po tym, jak pozostawiła Harry’ego pod opieką jego 13-letniej siostry. Gdy Zrobczyńskiej nie było w domu, chłopiec poparzył się. Wcześniej odebrano jej prawa rodzicielskie nad pozostałymi dziećmi. Jak sama przyznaje, „nie jest ideałem” i popełniała błędy, lecz teraz chce je naprawić.

Zrobczyńska dowiedziała się o planowanej adopcji chłopca przez homoseksualistów od pracowników opieki społecznej, którzy się tym zajmują. „Nie chcę się na to zgodzić. Wolałabym, żeby był wychowywany przez mamę i tatę, a nie przez dwóch ojców” – powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską. Matka dziecka interweniowała w opiece społecznej i u polskiego konsula. Ten jednak rozłożył ręce, ponieważ brytyjskie prawo dopuszcza adopcję przez homoseksualistów.

Po tym, jak historia opisana przez Wirtualną Polskę stała się głośna, podjęcie działań w tej sprawie zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Piotr Wójcik. Zlecił on wystąpienie do odpowiedniego brytyjskiego organu z prośbą o szczegółowe informacje.

Kresy.pl / wp.pl / polskieradio24.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110928 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]