Aktualizacja strony została wstrzymana

Dyktat LGBT to „teoria spiskowa”? Wykładowca zwolniony za prelekcję „Homoseksualizm a zdrowie”

Śląski Uniwersytet Medyczny rozwiązał umowę z jednym z wykładowców. Powodem takiego kroku był donos dotyczący wystąpienia pracownika uczelni pt. „Homoseksualizm a zdrowie”, w którym miał on odczytać dane statystyczne dotyczące zdrowia homoseksualistów nieżyjących w czystości. Środowiska LGBT oburzyło również stwierdzenie, że „praktyki homoseksualne są niezgodne z naturą”.  

Na portalach promujących agendę LGBT+ opublikowano zdjęcia z widocznymi fragmentami prezentacji towarzyszącej wykładowi. Można przeczytać na nich m.in., że „badania berlińskiego Instytutu im. R. Kocha pokazują, że geje stanowią w Niemczech 60 proc., w Kanadzie 70 proc., a w Indiach 86 proc. chorych na AIDS. Ponadto aktywni geje 4 razy częściej popadają w depresję, 5 razy częściej w nikotynizm, 6 razy częściej próbują popełnić samobójstwo. Źyją przeciętnie, zależnie od form i intensywności swojej aktywności, o 8-20 lat krócej niż pozostali mężczyźni”.

Na innym ze slajdów, opartym – jak pisze autor prezentacji – o badania prof. Marka Regnerusa z USA, czytamy, że „dzieci wychowane przez pary homoseksualne miały znacznie gorsze wyniki w 25 spośród 45 punktów branych pod uwagę” oraz że znacznie częściej korzystają z pomocy społecznej czy palą marihuanę. Jak dodano, „zatrważająca statystyka dotyczy sytuacji, kiedy osoby w pewnym momencie zostały zmuszone do seksu wbrew ich woli. Dotyczy to 31 proc. tych wychowanych przez matkę lesbijkę, 25 proc. przez ojca geja i 8 proc. z pełnych rodzin biologicznych”.

Powyższe dane autor wystąpienia cytował m.in. za stroną stopgender.pl, co szczególnie nie spodobało się środowiskom LGBT. Doniosły one o tej sprawie władzom SUM, pytając, „czy zamierzają one odnieść się do sytuacji i wyciągnąć konsekwencje wobec wykładowcy”. Jak podał portal queer.pl, uczelnia zdecydowała się go zwolnić.

W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik prasowy SUM Bożena Langner potwierdziła informację o zwolnieniu pracownika. – Śląski Uniwersytet Medyczny jest instytucją, na której nie są i nie będą popierane zachowania o charakterze homofobicznym – powiedziała.

Źródło: SUM / tvp.info / queer.pl / Facebook / Twitter

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-11-29)

 


 

Polska: liczba nowych zakażeń wirusem HIV najwyższa od lat. „Dominują mężczyźni homo- i biseksualni”

„W ostatnich latach liczba nowych zakażeń wirusem HIV w Polsce była najwyższa od 1985 roku, kiedy wykryto pierwszy taki przypadek w naszym kraju” – informuje piątkowy „Dziennik Gazeta Prawna”.

Według gazety polskie dane o nowych zakażeniach wirusem HIV wyglądają fatalnie. „W ostatnich pięciu latach ich liczba jest najwyższa od 1985 r., kiedy to stwierdzono pierwsze przypadki obecności HIV u sześciu osób chorych na hemofilię, czterech homoseksualnych mężczyzn i kobiety, która była prostytutką. W 2018 r. średnio trzech Polaków dziennie dowiadywało się o zainfekowaniu wirusem. Zdecydowana większość osób żyjących z HIV w naszym kraju to mężczyźni (88 proc.)” – czytamy.

Gazeta zaznacza też, że trudno oszacować, ilu Polaków wciąż nie ma świadomości, że są zakażeni HIV.

W rozmowie z „DGP” konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych Grażyna Cholewińska-Szymańska zauważyła, że w latach 90. XX wieku 80 proc. zakażonych w Polsce stanowili narkomani, głównie korzystający z iniekcji dożylnych. – Dziś w grupie zakażonych jest ich tylko 8 proc. Dominują mężczyźni homo- i biseksualni, coraz częściej uzależnieni od tzw. chemseksu. Źeby zwielokrotnić doznania seksualne, stosują przeróżne substancje chemiczne, które skutkują także rozluźnieniem norm i skłonnością do podejmowania ryzykownych zachowań – wyjaśniła ekspertka.

Dziennik wskazał też, że największe ryzyko infekcji wirusem występuje w grupie mężczyzn deklarujących się jako MSM (mężczyźni mający seks z mężczyznami). „Dane z anonimowych ankiet wskazują, że aktywny MSM w wieku 20-40 lat w ciągu miesiąca może mieć nawet 50 różnych partnerów. Ale zdarza się, że takie osoby przyznają się do 500 kochanków miesięcznie” – czytamy w „DGP”.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-11-29)

 


 

Skip to content