Niemcy oskarżyli Polskę o wywołanie… I Wojny Światowej

Użytkownicy mediów społecznościowych zauważyli ostatnio szokującą reklamę. Padło w niej pytanie o to dlaczego Polska wywołała I Wojnę Światową. 

Niemiecka firma Bystro Labs GmbH prowadzona przez Tobiasa Kringe i Christophera Lorkena stworzyła popularną grę przeglądarkową Supremacy 1914. Jej użytkownicy mogą poprowadzić walczące w I Wojnie Światowej państwa.

Firma postanowiła zareklamować swój produkt w internecie. Na pierwszy rzut oka reklama, która wyświetliła się wielu użytkownikom portalu społecznościowego FB wygląda normalnie, ilustruje ją obrazek z samolotami zwiadowczymi lecącymi nad frontem, co pasuje do jej realiów i tematyki. Autorzy reklamy postanowili jednak zadać co najmniej kuriozalne pytanie. „Dlaczego Polska wywołała Pierwszą Wojnę Światową?” – można w niej przeczytać w języku angielskim.

Dokładne przyczyny wybuchu I Wojny Światowej do dzisiaj są tematem żywych debat wśród historyków. Nikt wcześniej nie oskarżył o nią jednak państwa, które w momencie jej wybuchu nie istniało na mapie.

Źródło: Briefz.plAutor: WM

Za: stefczyk.info (2019.11.29) | https://www.stefczyk.info/2019/11/29/niemcy-oskarzyly-polske-o-wywolanie-i-wojny-swiatowej/ |Niemcy oskarżyły Polskę o wywołanie… I Wojny Światowej

Skip to content