Niemcy oskarżyli Polskę o wywołanie… I Wojny Światowej

Aktualizacja: 2019-11-29 11:24 am

Użytkownicy mediów społecznościowych zauważyli ostatnio szokującą reklamę. Padło w niej pytanie o to dlaczego Polska wywołała I Wojnę Światową. 

Niemiecka firma Bystro Labs GmbH prowadzona przez Tobiasa Kringe i Christophera Lorkena stworzyła popularną grę przeglądarkową Supremacy 1914. Jej użytkownicy mogą poprowadzić walczące w I Wojnie Światowej państwa.

Firma postanowiła zareklamować swój produkt w internecie. Na pierwszy rzut oka reklama, która wyświetliła się wielu użytkownikom portalu społecznościowego FB wygląda normalnie, ilustruje ją obrazek z samolotami zwiadowczymi lecącymi nad frontem, co pasuje do jej realiów i tematyki. Autorzy reklamy postanowili jednak zadać co najmniej kuriozalne pytanie. „Dlaczego Polska wywołała Pierwszą Wojnę Światową?” – można w niej przeczytać w języku angielskim.

Dokładne przyczyny wybuchu I Wojny Światowej do dzisiaj są tematem żywych debat wśród historyków. Nikt wcześniej nie oskarżył o nią jednak państwa, które w momencie jej wybuchu nie istniało na mapie.

Źródło: Briefz.plAutor: WM

Za: stefczyk.info (2019.11.29) -- [Org. tytuł: «Niemcy oskarżyły Polskę o wywołanie… I Wojny Światowej»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110891 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]