USA: uczennica otrzymała zakaz zagrania „zbyt religijnej” kolędy. Pomogła dopiero groźba pozwu

Aktualizacja: 2019-11-28 11:39 am

Kalifornijska szkoła zakazała 13-letniej uczennicy grania protestanckiej kolędy „Joy to the World”. Wszystko dlatego, że utwór zbyt mocno odwołuje się do pojęć religijnych. Placówka zmieniła decyzję dopiero wtedy, gdy matka dziewczynki zagroziła złożeniem pozwu.

W utworze „Joy to the World” odnajdziemy m.in. takie słowa jak Bóg, Król, Niebo i Zbawiciel. To właśnie dlatego przedstawiciel szkoły stwierdził, że piosenka śpiewana podczas świąt Bożego Narodzenia i uznawana za chrześcijański hymn nie zostanie zaakceptowana.

13-latce zaproponował natomiast zagranie (gdyż w całej sprawie nie było mocy o śpiewaniu) „Jingle Bells” – utworu o śniegu i dźwięku sań, który nie ma odniesień religijnych – wynika z doniesień portalu Fox News.

W sprawie doszło do wymiany mejli między szkołą, a matką dziewczynki. W końcu kobieta zagroziła placówce pozwem. W tej sytuacji szkoła zdecydowała się zmienić zdanie. Uczennica będzie mogła zagrać utwór na keyboardzie. Jej matka stwierdziła natomiast, że jest zmęczona atakami na wiarę chrześcijańską w USA.

Źródło: tvp.info

MWł

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110879 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]