Aktualizacja strony została wstrzymana

Izraelski dyplomata: Obozy koncentracyjne nie powstałyby bez współpracy Polaków z Niemcami

„Niemcy nie zbudowaliby obozów koncentracyjnych w Polsce bez współpracy z polskim narodem” – napisał na Twitterze były izraelski dyplomata Gideon Meir.

Izraelski polityk odniósł się w ten sposób stanowiska, jakie w mediach społecznościowych zajął ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski w sprawie upomnienia władz platformy Netflix przez polski rząd odnośnie kłamstw zawartych w pierwszym odcinku serialu dokumentalnego o ukraińskim zbrodniarzu wojennym Iwanie Demianiuku pt. „Iwan Groźny z Treblinki”.

W produkcji amerykańskiej platformy zamieszczono mapę, na której są zaznaczone niemieckie obozy koncentracyjne i zagłady: Chełmno, Treblinka, Majdanek, Sobibór, Bełżec, Auschwitz, Płaszów i Gross-Rosen. Skandal polegał na tym, że niemieckie obozy śmierci zostały zamieszczone… w obecnych granicach Polski. O tym, że przygotowujący mapę nie do końca orientowali się w historii, świadczy także fakt, że pod naszym krajem umieszczono Czechosłowację.

O całej sprawie w jednym z izraelskich talk-show opowiadał dziennikarz Eran Cicurel, który zasugerował, że „Polacy nie przyznają się do częściowej odpowiedzialności za Holokaust”. Uwagę na słowa prezentera zwrócił właśnie Marek Magierowski. Między nim a dziennikarzem wywiązała się dyskusja na Twitterze. „Gdyby polski ambasador był rzeczywiście zainteresowany debatą z izraelskim narodem, zasugerowałby udział i wyjście na antenę. Wybrał walkę na Twitterze” – napisał Cicurel.

Izraelskiemu prezenterowi odpowiedział pod wpisem były ambasador Izraela we Włoszech Gideon Meir. Uznał on, że „podejście polskiego rządu do Holokaustu jest błędne i ma związek z antysemityzmem, z którego Polska jest znana”. „Część mojej rodziny pochodzi z Polski. Niemcy nie zbudowaliby obozów w Polsce bez współpracy z polskim narodem” – stwierdził izraelski ambasador.

Źródło: dorzeczy.pl, Twitter

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

niemieckie transporty Polaków do Oświęcimia od 14 czerwca 1940 z przepełnionych więzień. Transporty żydów od 1942 . Oficjalna strona Auschwitz/ Historia/Zagłada ,,..obóz ten został założony dla Polaków..,,
1 godzina temu / szpulas11

Zerwać kontakty z Izraelem, który co byśmy nie robili i tak będzie nas oskarżać ad hoc o antysemityzm, bez jakichkolwiek skrupułów i bez jakichkolwiek argumentów i już.
DNA

Przemysł holokaust zapomina, że w gettach to żydowska policja pakowała swoich braci do wagonów a potem okradała ich majątek.
Badacz

jeżeli chodzi o rządy w Polsce to opcja niemiecko-ruska została zastapiona opcją amerykańsko-zydowską….
lol

Reakcja polskiego MSZ powinna być natychmiastowa, co najmniej natychmiastowe wyproszenie wszystkich izraelskich dyplomatów z Polski.
Gość

Właściwie to po co my utrzymujemy stosunki dyplomatyczne z Izraelem ?. Jakie z tych stosunków wynikają korzyści, bo o stratach można by długo pisać ?.
fensys

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-11-25) | https://www.pch24.pl/izraelski-dyplomata--obozy-koncentracyjne-nie-powstalyby-bez-wspolpracy-polakow-z-niemcami,72339,i.html