Sumliński: Gmina Żydowska zablokowała spotkanie promujące książkę o Jedwabnem

Wojciech Sumliński poinformował, że spotkanie promujące jego najnowszą książkę pt. „Powrót do Jedwabnego” zostało odwołane w ostatniej chwili. Dziennikarz śledczy informuje, że powodem wypowiedzenia umowy najmu sali jest interwencja i protest Gminy Żydowskiej.

„Protest Gminy Żydowskiej – po trzech godzinach od zawarcia umowy kierownictwo Domu Pielgrzyma Amicus zostało zmuszone do odwołania premiery naszej książki pt. „Powrót do Jedwabnego”. Gdzie my żyjemy: czy to jeszcze Polska, czy już Izrael?! Nie poddajemy się – szukamy dalej” – napisał w mediach społecznościowych Wojciech Sumliński. Spotkanie miało się odbyć w Domu Pielgrzyma „Amicus” na warszawskim Źoliborzu.

Autor tłumacząc zawirowanie wokół spotkania promującego książkę zdecydowanie podkreśla, że wydarzenie zostało odwołane ze względu na interwencję Żydów. – Gmina Żydowska zainterweniowała w Kurii – podaje.

– W dniu wczorajszym informacja lakoniczna bez żadnego uzasadnienia. Nie podając żadnych przyczyn ani żadnych powodów, że premiera książki „Powrót do Jedwabnego” Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek, Tomka Budzyńskiego nie odbędzie się bez podania przyczyny – mówił Wojciech Sumliński na nagraniu opublikowanym w sieci.

„Historia, którą pokazujemy, odsłania opatrzone klauzulą tajności fakty dotyczące relacji polsko – żydowskich, sięgające do mrocznego świata wielkiej polityki i międzynarodowej finansjery. To historia niezwykła i niepokojąca, demaskująca kulisy prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Holokaust długofalowej mistyfikacji zmierzającej do wyłudzenia wielomiliardowych roszczeń – i nie tylko. Niewielu wierzy, że ta historia może skończyć się dobrze. Starannie zweryfikowany, a zarazem wyglądający, jak thriller polityczny, zapis wielkiej gry, mechanizmów manipulacji i kłamstw, dla których fundamentem stała się zbrodnia w Jedwabnem, a paliwem Justice Uncompensated Survivors Today – ustawa 447” – czytamy w opisie książki na autorskiej stronie dziennikarza.

Przypomnijmy, że pierwotnie spotkanie promujące książkę autorstwa Wojciecha Sumlińskiego, Ewy Kurek oraz Tomasza Budzyńskiego miało się odbyć w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” na warszawskich Bielanach. Kilka dni temu poinformowano jednak, że gospodarze miejsca zerwali umowę z najemcą i odmówili organizacji spotkania, nie podając przyczyny. Zatem Dom Pielgrzyma „Amicus” to już drugie miejsce, które rezygnuje z wynajęcia sali na potrzeby promocji książki.

Źródło: wpolityce.pl, dorzeczy.pl, sumlinski.com.pl

WMa

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-11-23)

 


 

ZOB. VIDEO:

 


 

Skip to content