Polski Żyd staje w obronie naszego kraju: „To nie Żydzi uznali Polskę za najbardziej antysemicki kraj, tylko ADL”

W polskich mediach szerokim echem odbiły się wyniki „badań” prowadzonych przez żydowską organizację ADL działającą w Stanach Zjednoczonych. W jej ocenie Polska jest… najbardziej antysemickim krajem na świecie.

Największe kontrowersje budzi metodologia prac. Według autorów, prawie połowę Polaków można uznać za antysemitów. Skąd takie wnioski? Badanych pytano np. czy uważają, że Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami, albo czy mają zbyt dużą kontrolę w rządzie USA? To nie żart…

ADL podkreślała również, że Polacy zwracali uwagę, że w ich opinii Żydzi zbyt dużo mówią o tym, co spotkało ich w czasie Holokaustu.

Te wyniki stanowią jasny sygnał alarmowy, że trzeba jeszcze dużo zrobić w kwestii edukacji dużej części populacji w tych krajach, aby zwalczyć bigoterię, a także zająć się problemami bezpieczeństwa tam, gdzie mnożą się przypadki przemocy – mówił Jonathan Greenblatt, dyrektor generalny Ligi Antydefamacyjnej cytowany przez portal o2.pl.

Tymczasem polski Żyd – Jarosław Papis – będący opozycjonistą w czasach PRL-u, a obecnie pełniący funkcję szefa Fundacji Hatikva, zajmującej się promocją kultury, historii oraz relacji polsko-żydowskiej, stanowczo odżegnuje się od wniosków przedstawionych przez ADL.

W Polsce pisze się „Żydzi uznali…….Żydzi to,Żydzi tamto…” A to nie Żydzi do jasnej cholery tak ogłosili.tylko ADL-Liga Antydefamacyjna, Liga przeciw Zniesławieniom” – zwraca uwagę Papis na Twitterze.

Do wpisu dołączył link dokumentalnego do filmu „Defamation” autorstwa Jo’awa Szamira, który opowiada o współczesnym pojęciu antysemityzmu, zwłaszcza w ujęciu izraelskich i amerykańskich polityków.

Za: Najwyższy Czas! (23/11/2019) | https://nczas.com/2019/11/23/jaroslaw-papis-polski-zyd-staje-w-obronie-naszego-kraju-to-nie-zydzi-uznali-polske-za-najbardziej-antysemicki-kraj-tylko-adl-wideo/ |Jarosław Papis, polski Å»yd staje w obronie naszego kraju! „To nie Å»ydzi uznali Polskę za najbardziej antysemicki kraj, tylko ADL” [WIDEO]

Skip to content