Aktualizacja strony została wstrzymana

Polska liderem wg żydowskiego portalu. Co drugi z Polaków ma być antysemitą

Polska znalazła się na pierwszym miejscu najbardziej antysemickich krajów według „badania” opublikowanego przez Ligę Antydefamacyjną (Anti-Defamation League – ADL), notując przy tym ogromny skok w górę. Na podium znalazły się jeszcze RPA i Ukraina, za podium rzucają się także w oczy Węgry. Szczególnie bawi metoda, według której ADL wyliczało skalę antysemityzmu.

ADL opublikowała ranking państw z odsetkiem społeczeństwa przedstawiającego „przejawy antysemickie”. Polska znalazła się na pierwszym miejscu z wynikiem 48 proc. To skok o 11 proc. w stosunku do badania z 2015 roku. Przebiliśmy w ten sposób RPA, które stabilnie zachowuje wynik 47 proc. Podium zamyka Ukraina z wynikiem 46 proc. (wzrost o 14 proc.).

Za podium znalazły się Węgry, które także mają cyfrę „4” na początku. Przejawy antysemickie – według ADL – przejawia 42 proc. społeczeństwa, co jest wzrostem o 2 proc. w stosunku do poprzedniego badania.

Najmniej antysemicka jest Szwecja, gdzie tylko 4 proc. społeczeństwa uznano za antysemitów. Największy spadek antysemityzmu odnotowano zaś we Włoszech, które wcześniej miały wyniki 29 proc., zaś obecnie 18 proc.

Zabawne jest, jak oceniano skalę „przejawów antysemickich”. Przedstawiono tezy, na które trzeba było odpowiedzieć, czy są one zdaniem ankietowanego „prawdopodobnie prawdziwe” lub „prawdopodobnie fałszywe”. Ci, którzy odpowiadali na większość pytań pozytywnie, uznawani byli za przejawiających antysemityzm.

A jakie były to pytania? M.in. „Żydzi są bardziej lojalni wobec Izraela niż kraju, w którym żyją”, „Żydzi mają za dużo władzy w świecie biznesu”, „Ludzie nienawidzą Żydów z powodu sposobu ich zachowania”, „Żydzi mają za duży wpływ na rząd USA”, „Żydzi wciąż mówią za dużo o tym, co się wydarzyło im podczas holokaustu”.

Jak widać, pytania dotyczyły opinii człowieka o to, dlaczego jego zdaniem ludzie mogą mieć coś do Żydów, ale także były bardzo ogólne. Gdy ktoś ocenił, że może wynikać to z zachowania Żydów – choć jemu samemu te zachowania nie muszą przeszkadzać – zostawał oceniony jako antysemita. Zapewne nawet o tym nie wiedział.

W materiale przedstawiającym badanie wspomniano – jako przykład antysemityzmu na Węgrzech – banner przedstawiający Georga Sorosa z hasłem krytykującym masową migrację. „Haaretz” podkreślił, że Soros to „żydowski finansista”, co najwyraźniej ma sugerować, że krytyka tego człowieka i jego postulatów – jakiekolwiek by nie były – to antysemityzm.

A najzabawniejsze jest to, że niektórzy bardzo wezmą sobie do serca to zmanipulowane badanie.

Źródło: haaretz.com

Za: Najwyższy Czas! (21/11/2019)

 


 

Żydowska organizacja przygotowała raport, który nazywa Polskę „najbardziej antysemickim narodem świata”. Sponsorowała go firma, którą polecił założyć Adolf Hitler

Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) uznała Polskę za „najbardziej antysemicki kraj świata”. Badanie było finansowane przez niemieckiego giganta na rynku motoryzacyjnym, firmę Volkswagen. Przypomnijmy, historia tego koncernu zaczyna się w latach 30 ub. wieku, gdy Adolf Hitler zażyczył sobie, aby przedsiębiorstwo stało się państwowym konstruktorem samochodów dla ówczesnych Niemiec. 

„Ironia” – tak skomentował tę informację na Twitterze Marcin Makowski, dziennikarz „Do Rzeczy”

Raport ADL miał specyficzną metodologię. Główną przyczyną, dla którego żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) uznała Polskę za najbardziej antysemicki kraj świata, była odpowiedź na pytanie: „Żydzi za dużo mówią o tym, co ich spotkało podczas Holokaustu”. Potwierdziło to 74 procent polskich respondentów. Zdaniem ADL taka opinia to „antysemicki stereotyp”, a za najbardziej antysemickie państwa uznano Polskę, RPA, Ukrainę i Węgry.

Według raportu, aż 48 proc. badanych Polaków ma prezentować uprzedzenia wobec Żydów. Ustalano to pokazując respondentom (poza głównym, wspomnianym wyżej pytaniem) jedenaście tez, które badani mieli ocenić jako fałszywe bądź prawdziwe.

– Tezy te brzmiały np. „Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami”. „Żydzi mówią za dużo o tym, co ich spotkało w czasie Holokaustu”, „Żydzi mają zbyt dużą siłę w świecie biznesu”, czy „Żydzi mają zbyt dużą kontrolę w rządzie USA” – czytamy w portalu DoRzeczy.pl

Raport, który udowadniał rzekomy polski antysemityzm, sfinansował m. in. Volkswagen.

Źródło: Stefczyk.info za DoRzeczy.plAutor: ac

Za: stefczyk.pl (2019.11.22)

 


 

ADL: Polska najbardziej antysemickim krajem

Sondaż przeprowadzony w 18 państwach na zlecenie żydowskiej organizacji Liga Przeciw Zniesławieniu (Anti-Defamation League, ADL) wykazał, że co czwarty Europejczyk żywi „antysemickie uprzedzenia”. Według sondażu najbardziej „antysemickim” krajem okazała się Polska – podał w czwartek Times of Israel.

ADL zleca badanie antysemityzmu od 1964 roku prezentując respondentom 11 zdań zawierających „antysemickie stereotypy”. Badani odpowiadają, czy zgadzają się z takimi stwierdzeniami, jak „Żydzi mają za duży wpływ na sprawy na świecie” czy „Żydzi mają zbyt dużo wpływów w świecie biznesu” itp. Dodatkowo w „rankingu” ADL bierze się pod uwagę takie czynniki, jak antysemickie incydenty, opinie społeczności żydowskich z danych krajów oraz politykę rządów.

W tak skonstruowanym sondażu Polska okazała się najbardziej „antysemickim” krajem z 48 procentami osób, które prezentują „antysemickie przekonania”. Jak napisano, przekłada się to na około 15 mln dorosłych Polaków. Najwięcej, bo aż 74 proc. badanych w Polsce uznało, że „Żydzi wciąż zbyt dużo mówią o tym, co spotkało ich w czasie Holokaustu”. Polska znalazła się też wśród krajów, gdzie w porównaniu z poprzednim badaniem z 2015 roku stopień „antysemityzmu” wzrósł najbardziej. W naszym kraju odnotowano wzrost „postaw antysemickich” o 11 pkt. proc. Wyprzedziła nas jedynie Ukraina z wzrostem o 14 pkt. proc.. Na dalszych miejscach znalazły się Brazylia i RPA (+ 9 pkt. proc.) oraz Rosja (+ 8 pkt. proc.).

Inne najbardziej „antysemickie” kraje w rankingu ADL to RPA (47 proc.), Ukraina (46 proc.) i Węgry (42 proc.). Najmniej „antysemicki” kraj to Szwecja (4 proc.).

Według sondażu ADL w Zachodniej Europie postawy antysemickie w porównaniu z 2015 rokiem zmieniły się nieznacznie, w przeciwieństwie do Europy Środkowo-Wschodniej. Jak oceniono, średnio co czwarty Europejczyk „żywi silnie negatywny stosunek wobec Żydów”.<

Badanie przeprowadzono na grupie 9 tys. pełnoletnich osób w wybranych 18 państwach – głównie w Europie, a także w Kanadzie, RPA, Argentynie i Brazylii.

Kresy.pl / Times of Israel / global100.adl.org

Za: Kresy.pl (21 listopada 2019)

 


 

Skip to content