Aktualizacja strony została wstrzymana

Belgia: gmina zburzy zabytkowy Kościół. W jego miejsce centrum „neutralne dla klimatu”

Władze gminy Avelgem w Zachodniej Flandrii podjęły decyzję o kupnie od rady parafialnej neogotyckiego kościoła z 1872 r. w celu zburzenia świątyni. W jego miejscu zostanie wybudowane nowoczesne „neutralne dla klimatu centrum spotkań”.

Belgia: gmina zburzy zabytkowy Kościół. W jego miejsce centrum „neutralne dla klimatu”

fot. adoptkhol.blogspot.com

Religia klimatyczna zatacza w Belgii coraz szersze kręgi. Wywodząca się z chrześcijańskiej partii CD&V burmistrz gminy Avelgem, zdecydowała się na wyburzenie kościoła i postawienie w jego miejscu centrum spotkań, którego budowę i przeznaczenie określono jako „neutralne dla klimatu”.

„Parafianie dowiedzieli się o całej sprawie tydzień temu” – podaje portal „Adoptuj Kościół w Holandii”. „Choć nabożeństwa w kościele św. Amanda są obecnie sprawowane rzadko, to kult Boży nie został oficjalnie zlikwidowany. Kościół wymaga remontu, a jego koszty oszacowane zostały na 2,4 mln euro. Wierni nie są w stanie go sfinansować. Rada parafialna zdecydowała sprzedać kościół gminie, a ta podjęła decyzję o jego wyburzeniu” – czytamy.

Pierwotnie kościół z 1872 r. miał zostać przebudowany, jednak wysokie koszty remontu stały się wystarczającym powodem do całkowitego wyburzenia świątyni. „Dzięki temu będzie można zlikwidować obecne centrum spotkań, również wymagające remontu. Zamiast dwóch starszych budynków, w tym jednego zabytkowego, jeden klimatycznie neutralny… Roześmiane twarze włodarzy gminy Avelgem, którzy sfotografowali się we wnętrzu kościoła dla potrzeb prasy, mówią wyraźnie, że zrobili świetny interes!” – czytamy na blogu.

Źródło: adoptkhol.blogspot.com

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-11-17)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Dla dobra klimatu należy zburzyć wszystkie kościoły, z wyjątkiem tych odznaczających się jakże przyjazną i neutralną architekturą posoborową. Innym tymczasowym wyjątkiem są stare budynki służące sektom protestanckim, zwane dla zmylenia kościołami – te również na dzisiaj są przyjazne. Z czasem jednak wszystkie kościoły i tego typu budynki staną się nieprzyjazne – dla środowiska naturalnego jak i dla klimatu społeczno-duchowego – i jedynymi przyjaznymi a nawet zbawczymi staną się synagogi.

 


 

.