Belgia: gmina zburzy zabytkowy Kościół. W jego miejsce centrum „neutralne dla klimatu”

Aktualizacja: 2019-11-17 3:54 pm

Władze gminy Avelgem w Zachodniej Flandrii podjęły decyzję o kupnie od rady parafialnej neogotyckiego kościoła z 1872 r. w celu zburzenia świątyni. W jego miejscu zostanie wybudowane nowoczesne „neutralne dla klimatu centrum spotkań”.

Belgia: gmina zburzy zabytkowy Kościół. W jego miejsce centrum „neutralne dla klimatu”

fot. adoptkhol.blogspot.com

Religia klimatyczna zatacza w Belgii coraz szersze kręgi. Wywodząca się z chrześcijańskiej partii CD&V burmistrz gminy Avelgem, zdecydowała się na wyburzenie kościoła i postawienie w jego miejscu centrum spotkań, którego budowę i przeznaczenie określono jako „neutralne dla klimatu”.

„Parafianie dowiedzieli się o całej sprawie tydzień temu” – podaje portal „Adoptuj Kościół w Holandii”. „Choć nabożeństwa w kościele św. Amanda są obecnie sprawowane rzadko, to kult Boży nie został oficjalnie zlikwidowany. Kościół wymaga remontu, a jego koszty oszacowane zostały na 2,4 mln euro. Wierni nie są w stanie go sfinansować. Rada parafialna zdecydowała sprzedać kościół gminie, a ta podjęła decyzję o jego wyburzeniu” – czytamy.

Pierwotnie kościół z 1872 r. miał zostać przebudowany, jednak wysokie koszty remontu stały się wystarczającym powodem do całkowitego wyburzenia świątyni. „Dzięki temu będzie można zlikwidować obecne centrum spotkań, również wymagające remontu. Zamiast dwóch starszych budynków, w tym jednego zabytkowego, jeden klimatycznie neutralny… Roześmiane twarze włodarzy gminy Avelgem, którzy sfotografowali się we wnętrzu kościoła dla potrzeb prasy, mówią wyraźnie, że zrobili świetny interes!” – czytamy na blogu.

Źródło: adoptkhol.blogspot.com

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-11-17)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Dla dobra klimatu należy zburzyć wszystkie kościoły, z wyjątkiem tych odznaczających się jakże przyjazną i neutralną architekturą posoborową. Innym tymczasowym wyjątkiem są stare budynki służące sektom protestanckim, zwane dla zmylenia kościołami – te również na dzisiaj są przyjazne. Z czasem jednak wszystkie kościoły i tego typu budynki staną się nieprzyjazne – dla środowiska naturalnego jak i dla klimatu społeczno-duchowego – i jedynymi przyjaznymi a nawet zbawczymi staną się synagogi.

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110726 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]