Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandal w USA. O. Martin SJ w miesiącu kultu Serca Jezusa zwołuje homokonferencję

O. James Martin SJ, jeden z najbardziej znanych w świecie promotorów „otwarcia” Kościoła katolickiego na ideologię LGBT, organizuje w czerwcu 2020 roku prohomoseksualną konferencję. Choć miesiąc ten jest w Kościele poświęcony Sercu Jezusowemu, ks. Martin wpisuje się w jego profanowanie przez tęczowy ruch, który czyni go okresem bluźnierczych parad. Na konferencji wystąpi wielu duchownych i homoaktywistów.

Skandal w USA. O. Martin SJ w miesiącu kultu Serca Jezusa zwołuje homokonferencję

James Martin SJ. By Kerry Weber (photosub 2015040610018739) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

„Zarezerwujcie termin: jestem zachwycony mogąc ogłosić konferencję dla tych, którzy posługują wśród katolików LGBT; odbędzie się ona w następne lato na Uniwersytecie Fordhama w Nowym Jorku (Rose Hill Campus), w dniach 18-20 czerwca 2020 roku” – napisał jezuita na Twitterze.

Konferencja nosi tytuł „Outreach 2020. LGBT Catholic Ministry Gathering”. Jak wyjaśnił kapłan, będzie to spotkanie ludzi zaangażowanych w posługę społecznościom LGBT w parafiach, szkołach i innych instytucjach katolickich; jego celem ma być stworzenie społeczności, wymienianie się najlepszymi praktykami i „czczenie Stwórcy”.

Wśród najważniejszych mówców ks. Martin wymienił: bp Johna Stowe’a, franciszkanina z Lexington w Kentucky; s. Jeanninę Gramick z prohomoseksualnej grupy New Ways Ministry; o. Ryana Massingale’a z Fordham; Sivę Suburaman z Uniwersytetu Georgetown; o. Timothy’ego Radcliffe’a, byłego generała dominikanów. Oprócz nich wystąpi jeszcze wielu „posługujących, teologów, pisarzy i katolików LGBT”, zapewnił Martin, na przykład James Alison. Uwagę zwraca między innymi obecność ks. Grega Greitena, amerykańskiego kapłana, który ogłosił, że jest homoseksualistą.

Muzykę podczas liturgii odgrywać będzie kompozytor Haas, twórca tegorocznego „hymnu” na amerykańskich paradach „równości”.

Ks. Martin podał, że konferencja jest organizowana we współpracy z jezuickim magazynem „America”, ulubioną lekturą liberalnych katolików w Stanach Zjednoczonych.

Portal „LifeSiteNews” przybliżył sylwetki kilku uczestników konferencji ks. Martina. I tak s. Jeannine Gramick w 1997 roku została skrytykowana przez Kongregację Nauki Wiary za „doktrynalnie nieakceptowalne” poglądy na kwestię homoseksualizmu; Watykan zakazał jej „mówić w imieniu Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych w związku z poważnymi błędami w jej nauczaniu”.

Jeszcze w 2018 roku o tych sankcjach przypomniał arcybiskup Ohio, Dennis Schnurr.

Także sama grupa New Ways Ministry, którą reprezentuje Gramick, została potępiona zarówno przez Watykan jak i przez Konferencję Episkopatu Stanów Zjednoczonych ze względu na zaprzeczanie Magisterium kościelnemu.

James Alison z kolei to były dominikanin, którego wyrzucono z zakonu ze względu na publiczne zaprzeczanie nauczaniu Kościoła o homoseksualizmie.

Idąc dalej, bp John Stowe przemawiał w przeszłości na konferencjach organizowanych przez New Ways Ministry. W tym roku wydał „modlitewną” broszurę z okazji… bluźnierczych parad „równości”. Zaprezentował na niej krzyż św. Franciszka z którego promieniują tęczowe barwy.

O. Bryan Massingale tymczasem wszedł w spór z arcybiskupem Milwaukee, Jerome Listeckim, w związku ze wspomaganiem akcji New Ways Ministry na rzecz homoseksualnych księży.

Wreszcie były generał dominikanów, o. Thimothy Radcliffe, w 2013 roku zasugerował, jakoby „gejowska seksualność” mogła być „wyrazem daru Chrystusa z samego siebie”.

Na konferencji ks. Martina poruszane będą takie tematy jak kwestie LGBT w parafiach, szkołach i katolickich instytucjach; sprawy rodzinne; duchowość i teologia dla katolików LGBT; transgenderyzm; zdrowie psychiczne osób LGBT.

Źródło: Lifesitenews.com

Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-11-15) | https://www.pch24.pl/skandal-w-usa--o--martin-sj-w-miesiacu-kultu-serca-jezusa-zwoluje-homokonferencje,72181,i.html

Skip to content