PiS zakpił z katolickich wyborców, a Antoni Macierewicz mówi o jednoznacznym stanowisku w sprawie aborcji

W mijającym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość kilkukrotnie zakpiło z katolickich i konserwatywnych wyborców. Najpierw – wraz z nastaniem nowej kadencji Sejmu – przepadł wniosek posłów proszących Trybunał Konstytucyjny o zbadanie zgodności z konstytucją aborcyjnej przesłanki eugenicznej. Potem głosami większości posłów PiS wicemarszałkiem Sejmu został postkomunista Włodzimierz Czarzasty. W końcu rządzący oddali kierowanie Komisją Polityki Społecznej i Rodziny działaczce skrajnej lewicy. Tymczasem to właśnie od prac tej Komisji zależy powodzenie projektu „Zatrzymaj Aborcję” i zwiększenie prawnego zakresu ochrony życia. W kontekście tych wydarzeń słowa marszałka seniora brzmią wręcz jak kiepski żart.

W felietonie „Głos Polski” na antenie Telewizji Trwam Antonii Macierewicz mówił, że w ostatnich wyborach zwyciężyła większość opowiadająca się za wiernością chrześcijaństwu i niepodległością. – Większość ta jest w istocie szersza, jeśli chodzi o osoby, które głosowały na kandydatów do Sejmu, niż tylko obejmująca samych posłów Prawa i Sprawiedliwości – dodał marszałek senior.

Dalej przekonywał, że owa większość musi pozostać wierna swoim ideałom, aby nie stracić wiarygodności. To właśnie wtedy padły słowa, które – w kontekście wydarzeń politycznych z ostatnich dni – brzmią absurdalnie.

Jeżeli będziemy rezygnowali z jednoznacznego stanowiska, będziemy szli na kompromisy w sprawach zasadniczych – jak ochrona życia, rodziny czy sprawa niepodległości i nadrzędności polskiego prawa nad jakimkolwiek innym prawem zewnętrznym – to ta większość zostanie złamana. Wtedy wróci brak zaufania do polityków, do formacji niepodległościowej. Wtedy stracimy nie tylko większość, ale coś najważniejszego w polityce – wiarygodność. Jestem przekonany, że PiS nigdy do czegoś takiego nie dopuści. Zobowiązania, które składaliśmy w czasie kampanii wyborczej, zostaną dotrzymane – powiedział Antonii Macierewicz.

Oczywiście zawsze można żyć nadzieją, że PiS jednak kiedyś porzuci kunktatorstwo w kwestii ochrony życia i przynajmniej ograniczy legalną możliwość mordowania nienarodzonych dzieci. Niestety ostatni tydzień pokazał, że bardziej prawdopodobny scenariusz to utrzymanie kursu z lat 2015-2019, czy wręcz oddawanie pola fundamentalistycznej lewicy.  

Źródło: radiomaryja.pl / Telewizja Trwam

MWł  

Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-11-15)

 


 

„Nie pozwolimy atakować rodziny”. Rzecznik PiS broni porozumienia z partią Razem

Funkcja przewodniczącej Komisji ds. Rodziny dla przedstawicielki Lewicy wynika z obowiązujących w Sejmie parytetów – oświadczyła rzecznik PiS, Anita Czerwińska, komentując oddanie stołka szefowej tej komisji poseł z partii Razem.  

Decyzja PiS w tej sprawie jest, delikatnie mówiąc, zaskakująca. Poseł Magdalena Biejat z partii Razem przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Rodziny? Ta wiadomość wywołała oburzenie licznych, konserwatywnych wyborców PiS. Partia Razem słynie bowiem z postulatów antyrodzinnych, jak na przykład liberalizacja prawa aborcyjnego.

Sama Biejat utożsamia się oczywiście z postulatami lewackiego ugrupowania. Deklaruje się też jako zwolenniczka małżeństw homoseksualnych.

Liczne zarzuty, jakie pod adresem PiS skierowały w tej sprawie konserwatywne media, ale także wyborcy za pośrednictwem mediów społecznościowych, odpiera rzecznik PiS, Anita Czerwińska. Zaznacza, że nie ma mowy o żadnych próbach uderzania w rodzinę.

Na pewno nie dopuścimy, by komisja stała się miejscem ideologicznych wojen lewicowych. Jakiekolwiek próby uderzania w rodzinę będą przez nas skutecznie blokowane – przyznała Czerwińska.

Dlaczego jednak oddano komisję pod kierownictwo posłanki, która nie ukrywa swoich antyrodzinnych poglądów? Czerwińska tłumaczy tę decyzję parytetami, ale przecież w sejmie zasiada 460 posłów i chyba wyłonienie spośród tej grupy kobiety o przyjaznych rodzinie poglądach, nie jest bardzo trudne?

Jak dowiedział się portal tvp.info być może posłowie PiS zdecydują się na zmianę Czerwińskiej. Nie wiadomo jednak czy w ogóle do tego dojdzie. Czyżby między Lewicą a PiS doszło do porozumienia?

Źródło: tvpinfo.pl

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-11-15)

 


 

Skip to content