Biedny Piotrowicz. Wstąpił do PZPR „nie z własnej woli”. Ostra riposta Terlikowskiego

Aktualizacja: 2019-11-12 10:47 am

Trwa wybielanie komunistycznego prokuratora z czasów PRL Stanisława Piotrowicza. Propartyjny tygodnik „Sieci” przeprowadził z Piotrowiczem wywiad, w którym przekonuje, że był w PZPR… „nie z własnej woli”! Tomasz Terlikowski krótko wyśmiał wypowiedź kandydata PiS na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Nie każda praca oznaczała utożsamianie się z systemem i jego budowaniem, umacnianiem. Praca w prokuraturze w tamtych czasach polegała przecież na tym samym, co dziś, a więc na ściganiu przestępstw godzących w bezpieczeństwo obywateli – przekonywał Piotrowicz.

A czemu należał do PZPR? – Nie z własnej woli. Wzbraniałem się tak długo, jak mogłem – palnął i dodał, że „gdyby był komunistą, byłby dzisiaj w PO”.

Do tych kuriozalnych słów odniósł się Tomasz Terlikowski. – Stanisław Piotrowicz przekonuje, że był w PZPR, ale „nie z własnej woli”. – Wzbraniałem się tak długo, jak mogłem – przekonuje – napisał na Facebooku Tomasz Terlikowski.

A ja aż boję się myśleć, co zrobiono biedakowi, żeby go zmusić. Tortury, odmowa jedzenia, bo przecież na pewno nie mogło chodzić tylko o to, by mieć dobrą pracę. Taki to (były) poseł nie jest – wyśmiewa PZPR-owskiego prokuratora w PiS Terlikowski.

Stanisław Piotrowicz przekonuje, że był w PZPR, ale „nie z własnej woli”. – Wzbraniałem się tak długo, jak mogłem -…

Posted by Tomasz Terlikowski on Tuesday, November 12, 2019

Źródła: gazeta.pl/facebook.com

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110632 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]