Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości: Polska może odnowić się tylko przez katolicyzm

Aktualizacja: 2019-11-11 5:47 pm

Tylko odwołując się do wartości katolickich, możemy doprowadzić do moralnej odnowy naszego narodu, naszego społeczeństwa – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Działacz narodowy udzielił wywiadu Telewizji Trwam. Podkreślał między innymi panującą na dorocznym, masowym wydarzeniu pokojową i patriotyczną atmosferę. – Polacy przekonali się, że tutaj panuje wspaniały, podniosły nastrój i po prostu przyjeżdżają. Wiedzą, że jest bezpiecznie, a to, co piszą lewicowo-liberalne media to stek kłamstw. Chcemy, żeby był to punkt zwrócenia się na powrót do wartości narodowych i katolickich – zaznaczył.

Wydaje nam się, że w dzisiejszych trudnych czasach (w których jesteśmy atakowani przez marksizm, zwalczana jest rodzina, następuje deprawacja dzieci w szkołach) należy wzywać Matkę Bożą, bo tylko Ona jest w stanie tutaj pomóc. Tylko odwołując się do wartości katolickich, możemy doprowadzić do moralnej odnowy naszego narodu, naszego społeczeństwa – zauważył Robert Bąkiewicz.

Potrzebujemy świętych kapłanów w bardzo ciężkich czasach, które są czasami odejścia od wiary – w ten sposób prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zwrócił uwagę na znaczenie księży i zakonników w podtrzymywaniu katolickiego ducha narodu.

Źródło: Radio Maryja

RoM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110626 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]