Amerykański F-16 spuścił bombę nad Japonią. Cesarski rząd złożył protest

Aktualizacja: 2019-11-7 11:51 am

Amerykański myśliwiec F-16 [zrzucił] nieuzbrojoną bombę o masie ponad 200 kilogramów w pobliżu bazy lotniczej Misawa w północno-wschodniej Japonii.

Według Ministerstwa Obrony Amerykański myśliwiec była to ćwiczebna bomba, a całe zdarzenie było przypadkowe. Podano, że ten zrzut nie spowodował żadnych uszkodzeń. Bomba została znaleziona 5 km od ćwiczebnego poligonu lotnictwa, użytkowanego przez Japońskie Siły Samoobrony i armię amerykańską.

Jednakże ta sprawa nie przeszła bez echa. Japonia złożyła oficjalny protest do dowództwa armii amerykańskiej w związku z incydentem.

„Poprosimy USA o podjęcie skutecznych działań, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości” – powiedział podczas konferencji prasowej szef gabinetu premiera Yoshihide Suga.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Za: Najwyższy Czas! (07/11/2019)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110563 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]