Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemcy: homoseksualny minister chce zakazać terapii reparatywnych

Te rzekome terapie powodują choroby zamiast dawać zdrowie – mówi niemiecki minister zdrowia o leczeniu homoseksualizmu. Polityk, sam żyjący w jednopłciowym związku, chce zakazać wykorzeniania skłonności homoseksualnych.

Minister zdrowia Jens Spahn, polityk nominalnie chadeckiej CDU, skonkretyzował swoje od dawna zgłaszane plany zakazu terapii leczenia homoseksualizmu. Zapowiedział, że zasadniczo niemożliwe będzie ich stosowanie wobec osób poniżej 18. roku życia; zakaz nie będzie mieć zastosowania wobec osób od 16. roku życia, o ile tylko „przedstawią dowód”, że rozumieją na czym taka terapia polega i jakie niesie ze sobą konsekwencje.

Osoby dorosłe i świadome charakteru leczenia mogłyby poddawać się terapiom, ale te byłyby ustawowo ograniczone względem obecnie stosowanego wachlarza zabiegów.

Złamanie nowego prawa byłoby zagrożone karą pozbawienia wolności do jednego roku lub nałożeniem wysokiej grzywny.

Według Spahna terapii reparatywnych należy zakazać na ile to tylko jest możliwe. – Ich przeprowadzanie jest często związane z poważnym fizycznych i psychicznym cierpieniem – stwierdził. – Te rzekome terapie nie uzdrawiają, ale czynią chorym – dodał homoseksualny minister.

Jak powiedział, nowe prawo ma mieć też funkcję… wychowawczą. – Zakaz to także ważny społeczny znak do wszystkich, którzy zmagają się ze swoim homoseksualizmem: jest okej, taki jaki jesteś – uznał polityk.

Spahn chce też zakazać reklamowania takich terapii. Ma to dotyczyć także posługi duszpasterskiej oraz pracy psychoterapeutów. – Zakaz obowiązuje wówczas, gdy rozmówca próbuje wywrzeć niedopuszczalny nacisk na orientację seksualną lub odczuwaną przez daną osobę tożsamość płciową – podało ministerstwo zdrowia.

W ubiegłym roku ten sam rząd kanclerz Angeli Merkel poluzował zasady informowania przez lekarzy i kliniku o przeprowadzaniu „zabiegu” zabijania dzieci nienarodzonych.

Pach

Źródła: Spiegel.de, pch24.pl

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

A może od razu wprowadźmy zakaz dla całej medycyny? Przecież przyjmowanie leków, poddawanie się operacjom i np. chodzenie na psychoterapię „jest często związane z poważnym fizycznych i psychicznym cierpieniem”! Niech się nikt na nic nie leczy, a pieniądze przeznaczajmy na pomalowanie całego świata na kolory sześciobarwnej tęczy.
Czytelniczka

proponuję również odejść od leczenia onkologicznego, i tak większość ludzi umiera.
Rocky

Czyli krótko: nie można leczyć pederastów z choroby poniżej 18 roku życia. Ale zmieniac płec mozna juz od 7 roku zycia.
Hanys

Jeśli masz zapalenie płuc, to się nie lecz – uznaj, że po prostu taki jesteś, że masz taki gender. Inni też powinni to zaakceptować, zamiast zwracać ci niestosownie uwagę, że ciężko kaszlesz i masz gorączkę.
sp

Czy zasada głoszona przez tego chorego człowieka: „jest okej, taki jaki jesteś” – dotyczy również innych zboczeń? Czy zoofile, nekrofile, pedofile też są okej?
pytam

Czy naród niemiecki jest przeklęty?
Michał

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2019-11-05) | https://www.pch24.pl/niemcy--homoseksualny-minister-chce-zakazac-terapii-reparatywnych,71905,i.html

Skip to content