Wypieramy to, że kiedyś umrzemy? Dlaczego cmentarze są budowane głownie na obrzeżach miast?

Aktualizacja: 2019-11-1 10:47 am

Kredyty możemy zaciągać na 50 lat, jakby nigdy nic nie miało nam się stać. Diety-cud, żebyśmy byli coraz młodsi i zdrowsi. Półki w sklepach z kosmetykami są przeciążone. Posmaruj się tym, a znikną ci zmarszczki. Posmaruj się tamtym, a odbuduje ci się rzepka w kolanie – mówił w piątek na antenie Polskiego Radia24 historyk Andrzej Lechowski.

Historyk zwrócił uwagę, że kiedyś cmentarze znajdowały się w centrum miast, a dziś na ich obrzeżach. – Generalnie ze śmiercią nie jesteśmy za pan brat, odsuwamy nawet myśl o niej stosując rozmaite kremy i zabiegi – podkreślił. – Nasi dziadkowie trzymali wyraźną proporcję. Śmierć jest częścią naszego życia, nieodzowną – dodał.

Gość PR24 zwracał uwagę na to, że zmienił się cały obyczaj celebrowania i przyjmowania śmierci. – Są domy i przedsiębiorstwa pogrzebowe, cały biznes pogrzebowy. Nie chcemy mieć śmierci w domu. Wolimy, aby ten koniec urzeczywistniał się gdzieś na zewnątrz – wskazywał.

Widok cmentarza jest dla wielu widokiem odpychającym. Wolą go sobie wymazać – podsumował.

Źródło: polskieradio24.pl

TK

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110504 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]