Potęga motoryzacyjna Chin: Co dwa dni nowy model samochodu

Aktualizacja: 2009-07-4 9:44 am

Chiński przemysł samochodowy wchodzi w fazę intensywnego rozwoju, niespotykanego nawet w najświetniejszych latach motoryzacji amerykańskiej. Jak podaje chińska agencja Xinhua, od początku tego roku chińskie państwowe fabryki samochodowe wypuściły na rynek aż 89 nowych modeli samochodów, co oznacza, że nowy model chińskiego samochodu pojawia się na drogach co dwa dni.

“89 modeli w sześć miesięcy, czyli nowy model co dwa dni jest czymś nieporównywalnym” – mói Zhu Yiping, zastępca sekretarza generalnego chińskiego zrzeszenia producentów samochodów China Association of Automobile Manufacturers (CAAM).

Wśród nowych modeli wypuszczonych w tym roku, ponad 40 stanowią samochody marek czysto chińskich. 73 z nowych modeli to samochody osobowe typu sedan, 9 to terenowe SUV, 6 to samochody MPV, a jeden jest modelem specjalistycznym.

Sprzedaż samochodów marek chińskich osiągnęła prawie 5 milionów sztuk w okresie pięciu miesięcy, od stycznia do maja br, co stanowi wzrost o ponad 14 procent w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego. Jedynie w maju br. produkcja samochodów w Chinach przekroczyła 1,1 miliona sztuk.

W drugiej połowie tego roku chińscy producenci planują wypuszczenie 50 kolejnych nowych modeli samochodów, co oznacza 140 nowych modeli samochodów w ciągu roku.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie ChinaView
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11042 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]