Konfederacja złoży projekt ustawy anty-LGBT. PiS mówi o „ideologicznym biciu piany”

Aktualizacja: 2019-10-28 12:18 pm

Można domyślać się, że będzie to w większości jakieś ideologiczne bicie piany, nakierowane na to, by sprowokować lewą stronę sceny politycznej – tymi słowami zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel skomentował zapowiedź złożenia w Sejmie przez posłów Konfederacji projektu ustawy anty-LGBT.

Fogiel odniósł się do wywiadu opublikowanego w poniedziałek w dzienniku „Rzeczpospolita” z jednym z liderów Konfederacji Januszem Korwin-Mikke, który powiedział, że jego ugrupowanie chce zgłosić w Sejmie projekt ustawy anty-LGBT. – Zobaczymy, co zrobi PiS. (…) Zakaz LGBTQZ mogą wprowadzić, bo nacisk ich wyborców będzie duży i oczywisty. Będziemy ich bezlitośnie przypierać do muru. Spróbujemy – powiedział.

Znając osobę i formację, w ramach której zapewne będzie chciał tę ustawę zgłosić, można domyślać się, że będzie to w większości jakieś ideologiczne bicie piany nakierowane na to, żeby z kolei sprowokować lewą stronę sceny politycznej – przyznał w odpowiedzi Radosław Fogiel. Dodał też, że od strony „czysto technicznej” zastanawia się, jak Konfederacja zamierza zgłosić ten projekt ustawy. – Chyba brakuje im posłów – oznajmił (pod projektem ustawy podpisy musi złożyć minimum 15 posłów – przyp. red.).

Zastępca rzecznika prasowego PiS powiedział również, że w nadchodzącej kadencji Sejmu możemy mieć do czynienia z „samonapędzającym się mechanizmem”, w ramach którego „z prawej i lewej strony” będą wrzucane tematy, wokół których obie strony będą mogły budować oburzenie swoich elektoratów.

Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu ma odbyć się 12 listopada.

Źródło: rmf24.pl, tvp.info, „Rzeczpospolita”

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-10-28)

 


 

PiS odsłania prawdziwe oblicze. Ostry atak na Konfederację za zapowiedź ustawy anty-LGBT

Można domyślać się, że będzie to w większości jakieś ideologiczne bicie piany, nakierowane na to, by sprowokować lewą stronę sceny politycznej – powiedział zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel w odpowiedzi na zapowiedź złożenia projektu ustawy anty-LGBT przez Konfederację.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Źródła: PAP/nczas.com

Za: Najwyższy Czas! (2019-10-28)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=110371 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]